101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szaginian pokieruje ostrowiecką Platformą Obywatelską

Data publikacji: 03.12.2017 09:20
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

19.02.2017 Studio Polityczne Radia Kielce. Grigor Szaginian, PO
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Nowym przewodniczącym ostrowieckiej Platformy Obywatelskiej został Grigor Szaginian. Stosunkiem głosów 88 do 53 pokonał Wojciecha Połanieckiego.

Grigor Szaginian przyznaje, że spodziewał się wygranej, jednak nie przypuszczał, że tak dużą różnicą głosów. Zapowiada, ze zaprosi do współpracy Eligiusza Micha, dotychczasowego przewodniczącego ostrowieckich struktur lub kogoś z jego otoczenia. Ma wiele planów, aby wzmocnić Platformę, która działałby - jak stwierdził - na rzecz dobra lokalnej społeczności. Chce zrealizować pomysł, o którym mówi od około 7 lat, czyli utworzenia gabinetu cieni, który gromadziłby specjalistów i fachowców. Dodaje, że nie musiałby mieć opozycyjnego charakteru, bo najważniejsze jest działanie na rzecz regionu. Przyjrzy się także koalicji dwóch członków ostrowieckiej Platformy z PiS w Radzie Powiatu. Uważa, że współpraca Eligiusza Micha i Jerzego Brożyny ze starostą Zbigniewem Dudą nie jest korzystna i źle wpływa na wizerunek partii. Będzie proponował Zarządowi Krajowemu PO, aby podjął działania w tym kierunku.

Nowy przewodniczący dodaje, że Platforma powinna być bardziej obywatelska i aktywna. Chce, aby więcej młodych ludzi zaczęło działać w jej szeregach, zamierza przeprowadzić diagnozę dotyczącą powodów odchodzenia członków partii z jej struktur i braku chętnych  do wstąpienia w szeregi PO.

Obecnie w nowych strukturach zrzeszonych jest około 170 osób.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution