101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wysoki poziom walk finałowych V Memoriału im. Leszka Drogosza

Data publikacji: 03.12.2017 16:18
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

V Memoriał Leszka Drogosza. Boks
Kielce. 03.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad osiemdziesiąt zawodniczek i zawodników z jedenastu państw wzięło udział w zakończonym w Kielcach V Memoriale im. Leszka Drogosza. W wadze 51 kg triumfowała Sandra Drabik z Soma Gym Kick Boxing, która w finale 2:1 pokonała Anush Grigoryan z Armenii. Żaden z innych przedstawicieli regionu świętokrzyskiego nie dotarł do strefy medalowej.

- Ormianka jest dobrą zawodniczką. Nie spotkałyśmy się wcześniej w ringu, ale widziałam ją na mistrzostwach Europy i świata. Zwiesiła mi wysoko poprzeczkę i nie była to łatwa walka. Finał moim zdaniem stał na dobrym poziomie - powiedziała Sandra Drabik.

Daniel Adamiec udział w memoriale zakończył na drugiej walce. Startujący w wadze 75 kg pięściarz KKB RUSHH Kielce przegrał 1:2 z utytułowanym Holendrem, późniejszym triumfatorem, Maxem Van Der Pasem.

- Oczekiwania były dużo większe. Mierzyłem w finał, bo chciałem się jak najlepiej zaprezentować kieleckiej publiczności. To już jest końcówka sezonu i odczuwam już zmęczenie. Cieszę się jednak, że udało mi się nieźle zawalczyć z tym  doświadczonym przeciwnikiem - stwierdził Daniel Adamiec.

Pierwszą walkę przegrał Andrzej Kołton. Startujący w wadze 91 kg pięściarz KSZO Ostrowiec, został poddany przez trenera, w drugiej rundzie pojedynku z Narekiem Manasyanem z Armenii.

- Mimo, że tych zagranicznych zawodników nie było aż tak dużo, to prezentowali wysoki poziom. Na ich tle nasi kadrowicze zaprezentowali się bardzo dobrze. W kilku finałach walczyli ze sobą moi zawodnicy, a wcześniej musieli pokonać naprawdę klasowych pięściarzy. Jestem bardzo zadowolony - podsumował trener reprezentacji Polski Karol Chabros.

- Generalnie jestem zadowolony. Była troszeczkę mniejsza frekwencja, ale ilość przeszła w jakość. Przyjechali bardzo dobrzy bokserzy z Holandii, Irlandii czy Armenii. Udało nam się w tym roku wpisać memoriał Leszka Drogosza do kalendarza AIBA i mam nadzieję, że już tam zostanie – powiedział wiceprezes KKB RUSHH Kielce, główny organizator turnieju Grzegorz Nowaczek.

Za najlepszą walkę V Memoriału im. Leszka Drogosza w Kielcach uznano finałowe starcie w wadze 60 kg, w którym Holender Enrico Lacruz wygrał jednogłośnie na punkty z Irlandczykiem Francisem Cleary.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH

49 kg - Jakub Słomiński - Jewgienij Karmilczuk (Białoruś) 3:0

51 kg - Sandra Drabik - Anush Grigoryan (Armenia) 2:1

52 kg - Koryun Soghomonyan (Armenia) - Dorian Mospinek 3:0

60 kg - Aneta Rygielska - Yanna Alekseewna (Azerbejdżan) 0:3

64 kg - Karol Łapawa - Mateusz Polski 0:3

75 kg - Rafał Perczyński - Max Van Der Pas (Holandia) 1:2

81 kg - Łukasz Stanioch - Jakub Kasprzak 3:0

91 kg Aleksander Celejewski - Narek Manasyan (Armenia) - walkower dla Ormianina

+91 kg - Dzmitri Daronin (Białoruś) - Mateusz Figiel 2:1

57 kg - Sandra Kruk - Paulina Jakubczyk 3:0

69 kg - Gor Yertisyan (Armenia) - Mikołaj Tobera 2:1

69 kg - Karolina Koszewska - Hanna Solecka 3:0

56 kg - Maciej Jóźwik - Jarosław Iwanow 0:3

60 kg - Enrico Lacruz (Holandia) - Francis Cleary (Irlandia) 3:0

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution