101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Niepełnosprawni świętowali w Ostrowcu

Data publikacji: 03.12.2017 18:03
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Stowarzyszenie "Tacy Sami" - obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych
Fot. pg5.ostrowiec.pw

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Ostrowcu Świętokrzyskim spotkali się członkowie Stowarzyszenia "Tacy Sami". Skupia ono osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

Członkowie stowarzyszenia spotykają się dwa razy w tygodniu, mają zajęcia rękodzielnicze i ruchowe. Jest to okazja do integracji i wspólnej pracy.

Milena Makuch opiekuje się chorym bratem. Jak mówi, Stowarzyszenie "Tacy Sami" towarzyszy jej od początku życia. W jego działalność jest zaangażowana od momentu powstania w 1991 roku.  Podkreśla, że potrzeby podopiecznych są ogromne, stowarzyszenie nie jest w stanie zaspokoić wszystkich, dlatego konieczna jest pomoc.

Milena Makuch przyznaje, że stowarzyszenie otrzymuje wsparcie od wielu organizacji, instytucji i firm, ale potrzeby są znacznie większe, szczególnie w okresie świątecznym. Dziś, dzięki pomocy firm i instytucji, udało się przygotować paczki mikołajkowe. Środki pozyskiwane są głównie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Edyta Śmieszek w stowarzyszeniu działa na rzecz swojej córki Natalii. Ma 21 lat, od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Na co dzień uczy się w szkole specjalnej, ale spotkania w każdy poniedziałek i środę w siedzibie stowarzyszenia są ulubionymi zajęciami Natalii. Edyta Śmieszek podkreśla, że dla niej, jako dla matki opiekującej się chorym dzieckiem, przynależność do stowarzyszenia daje wsparcie, możliwość wymiany doświadczeń czy pomocy.

Dzisiejsze spotkanie było także okazją do zabawy. Jak podkreślali uczestnicy - to bardzo ważny element życia, zarówno dla niepełnosprawnych, jak i ich bliskich. Podczas Dnia Osób Niepełnosprawnych w Ostrowcu wystąpiły dzieci z Przedszkola numer 5. Zarówno dla najmłodszych, jak i dla niepełnosprawnych była to kolejna szansa na integrację.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution