101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dzieci zorganizowały mikołajkowy kiermasz

Data publikacji: 03.12.2017 18:11
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Obrazów. Mikołajkowy kiermasz zorganizowany przez Młodzieżową Radę Gminy
Obrazów. 03.12.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Obrazowie odbył się mikołajkowy kiermasz zorganizowany przez Młodzieżową Radę Gminy. Wszystkie przedmioty zostały samodzielnie wykonane przez dzieci.

Były tam m.in. mikołaje różnej wielkości zrobione z belki drewna przeciętej w poprzek, na której namalowano czerwoną czapkę i brodę, doklejono oczka i biały nos z koralika. Oprócz tego były drewniane aniołki, prace malowane na szkle i kartki świąteczne. Członkowie Młodzieżowej Rady Gminy mówili nam, że przygotowanie kiermaszu sprawiło im wiele radości ponieważ była to okazja, by cała rada zintegrowała się, a poszczególni jej członkowie bliżej się poznali.

Opiekunka młodzieży Anna Wójcik powiedziała, że pieniądze z kiermaszu będą przeznaczone na działalność statutową, czyli na wyjazd studyjny do innej miejscowości w  Polsce, gdzie także działa Młodzieżowa Rada Gminy. Celem wyjazdu będzie wymiana doświadczeń, wspólna dyskusja o tym, co można robić dla środowiska lokalnego.

Kiermasz mikołajkowy w Obrazowie odwiedzili m.in. gminni radni oraz wójt Krzysztof Tworek. Bardzo pochwalił inicjatywę młodzieży, którą uważa za wyjątkową, ponieważ młodzi ludzie sami potrafią się zorganizować, zależy im na tym, aby stale czegoś nowego się uczyć i udzielają się w środowisku.

Kiermasz zorganizowano w Gminnej Bibliotece Publicznej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution