101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

ZPT w świetlicy w Pasturce. Potrzebne jest wyposażenie

Data publikacji: 03.12.2017 18:47
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury przeprowadza zbiórkę rzeczy używanych, by wyposażyć wyremontowaną świetlicę w podmiejskiej Pasturce
Fot. Facebook

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury przeprowadza wśród mieszkańców zbiórkę rzeczy używanych, by wyposażyć wyremontowaną świetlicę w podmiejskiej Pasturce. W placówce ma powstać pracownia artystyczna „odNowa”, w której cyklicznie odbywałyby się dla mieszkańców zajęcia praktyczno-techniczne.

Poszukiwane są palety, drewniane skrzynki, lampy, półki, tkaniny, a nawet maszyna do szycia i narzędzia do majsterkowania. Pozyskane w trakcie zbiórki przedmioty poddane zostaną renowacji i zyskają drugie życie w nowo powstającej w świetlicy twórczej pracowni.

- Świetlica w Pasturce została wyremontowana dzięki zaangażowaniu mieszkańców i przeznaczeniu przez nich na remont pieniędzy z funduszu sołeckiego, ale na razie stoi pusta - tłumaczy Iwona Senderowska, dyrektor pińczowskiego Centrum Kultury.

- Chcemy stworzyć w tym miejscu prawdziwy „twórczy kącik”. Razem z dziećmi i wszystkimi mieszkańcami chętnymi do działania damy starym przedmiotom nowe życie i zadbamy o wystrój tego miejsca, łącząc nasze pomysły z tym, czego chcą mieszkańcy Pasturki - dodaje.

Używane przedmioty można przynosić do pińczowskiego Centrum Kultury, a już 8 grudnia w godzinach popołudniowych bezpośrednio do świetlicy wiejskiej w Pasturce, która od połowy grudnia ma tętnić kulturalnym i towarzyskim życiem.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution