101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rekolekcje w sandomierskim WSD

Data publikacji: 03.12.2017 19:41
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
Fot. wsd.sandomierz.opoka.org.pl

Kilkudziesięciu chłopców powyżej 16. roku życia wzięło udział w rekolekcjach, które przez cały weekend odbywały się w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Oprócz wspólnej modlitwy były także kameralne spotkania, podczas których klerycy rozmawiali z młodymi ludźmi na temat Kościoła, odpowiadali na ich pytania, przybliżali życie w seminarium.

- Zależało nam na tych rozmowach, aby pomóc młodszym kolegom w odnalezieniu swojego miejsca w Kościele i aby mogli iść przez swoje życie z Panem Bogiem, nie ograniczając się tylko do uczestnictwa w mszy świętej. Chrześcijaństwo to nie tylko kościół jako miejsce, ale również ludzie, do których się idzie - powiedział diakon Mateusz Machniak.

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego ks dr Rafał Kułaga przyznał, że rekolekcje z młodzieżą, która przez trzy dni mieszka w seminarium i może obserwować życie tego miejsca od wewnątrz, są jednym z lepszych sposobów wpływających na wzrost liczby powołań. Ze statystyk wynika, że większość kleryków wcześniej była ministrantami, lektorami, pracowała przy liturgicznej służbie ołtarza lub w innych wspólnotach działających przy parafiach. Uczestnikami rekolekcji byli przedstawiciele właśnie takich grup.

Rekolekcje poprowadził  ks. Łukasz Kołodziej wikariusz parafii w Osieku. Jedną z atrakcji była gra terenowa zorganizowana w Podziemnej Trasie Turystycznej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution