101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kiermasz mikołajkowy w Sandomierzu. Dużo atrakcji i pyszności

Data publikacji: 03.12.2017 20:34
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kiermasz mikołajkowy
Sandomierz. 03.12.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu odbył się kiermasz mikołajkowy. Przygotowano kilkadziesiąt stoisk z rękodziełem, bombkami choinkowymi i stroikami świątecznymi. Można było także kupić regionalne specjały: sery, wina, wyroby pszczelarskie i ciasta.

Osoby odwiedzające kiermasz mówiły, że jest to okazja, aby nabyć coś niezwykłego i niepowtarzalnego. Szczególnie doceniają rękodzieło oraz fakt, że poprzez takie wydarzenia promowane są wyroby lokalnych twórców.    

Anna Hejner z Krosna przywiozła do Sandomierza własnoręcznie wypieczone pierniki o różnych kształtach, pięknie udekorowane i zapakowane do zawieszenia na choince. Miały kształt bałwanków, reniferów i aniołków.

Po dłuższej przerwie ponownie pojawiły się ciastka Wincentynki Sandomierskie, które swoją nazwę wzięły od błogosławionego Wincentego Kadłubka - patrona Sandomierza.

Podczas kiermaszu można było spotkać Mikołaja, który rozdaje wszystkim cukierki, rozmawia z dziećmi i chętnie się z nimi fotografuje przy swoich saniach. Mikołaj zapraszał także na zajęcia artystyczne, na których wykonywane były papierowe ozdoby na choinkę oraz na animacje przygotowane dla najmłodszych. Kiermasz zakończył się pokazem Teatru Ognia.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution