101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wolontariusze świętowali w Sędziszowie

Data publikacji: 03.12.2017 21:27
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sędziszów. Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
Jędrzejów. 03.12.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie obchodzono Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W trakcie spotkania zaprezentowano m.in. pracę fundacji CampoSfera w Klimontowie oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Węgrzynowie.

- Wolontariat, to jeden z ważniejszych filarów społeczeństwa obywatelskiego - mówili Jakub Kubiec, prezes fundacji CampoSfera oraz Katarzyna Nowak, koordynatorka pracy wolontariuszy.

Wolontariusze pomagają bezinteresownie i to jest przykład nie tylko dla młodych ludzi, ale także dla osób starszych. Chcielibyśmy wzmocnić ten głos, który jest rzadko słyszalny w społeczeństwie i zwrócić uwagę wszystkich, że pomaganie potrzebującym jest bardzo ważnym elementem życia społecznego. Działać wolontaryjnie można w skali lokalnej, ale też w ramach programów międzynarodowych. Chcieliśmy dziś kilka tych perspektyw pokazać i zachęcić do działania.

Od ponad 25 lat wolontariuszem jest Jolanta Wiekiera, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Sędziszowie. Jak mówi, pomaganie innym daje jej ogromną satysfakcję. Jolanta Wiekiera wspiera swoją pracą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a także Szlachetną Paczkę.

Anita Budzisz, uczennica klasy siódmej, która dopiero od trzech miesięcy jest wolontariuszem, podkreśla, że do tej pracy namówiła ją koleżanka. Dziś już wie, że warto i trzeba pomagać innym, bo dobro powraca.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Sędziszowie gościnnie wystąpiły zespół „Sędziszowianie”, „Korona Żarnowca” oraz wolontariusze z Młodzieżowego Ośrodka  Wychowawczego w Węgrzynowie. Dla dzieci przygotowano gry i zabawy oraz zajęcia warsztatowe, podczas których robiono witraże i karmniki dla ptaków.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada we wtorek 5 grudnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution