101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nie będzie paraliżu komunikacyjnego w Kielcach - zapewnia główny inżynier ruchu MZD

Data publikacji: 22.07.2011 08:49
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

Mimo zmasowanych remontów ulic mieszkańcom Kielc nie grozi paraliż komunikacyjny - zapewnił Jarosław Radkiewicz, główny inżynier ruchu Miejskiego Zarządu Dróg. Należy jednak spodziewać się sporych utrudnień.

Według gościa Radia Kielce - organizacja ruchu w trakcie remontów jest tak zaplanowana, by zapewnić optymalny przepływ pojazdów. W wielu miejscach wprowadzono ograniczenia.

W najbliższy weekend będą duże utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Żytniej, Żelaznej i Grunwaldzkiej. Powstanie tam rondo turbinowe. Prace prowadzone będą w sobotę i niedzielę, bo wówczas jest mniejsze natężenie ruchu. Przez najbliższe tygodnie kierowcy będą jeździć ulicą Grunwaldzką tylko jednym pasem - to największe utrudnienie, które potrwa do końca wakacji. Poszczególne pasy będą wyłączane naprzemiennie. Utrudnienie jest związane z budową węzła Żytnia, która zakończy się w 2012 roku.

Jarosław Radkiewicz poinformował, że nie jest możliwe skierowanie ruchu na ulicę Krakowską, bo tam także trwają prace modernizacyjne. Radzi kierowcom, by przed wykonaniem manewru skrętu lub włączania się do ruchu wcześniej ustawiali się na właściwym pasie.

Ewa Golińska
ewa.golinska@radio.kielce.pl

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution