101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Oskarżony o zabójstwo żony przed sądem. „Ania chciała od niego odejść. Chodziła posiniaczona”

Data publikacji: 04.12.2017 12:32
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

17.07.2017 Kielce. Rozprawa w Sądzie Rejonowym związana z zabójstwem. Oskarżony Kamil T.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Sądzie Okręgowym w Kielcach trwa proces Kamila T., oskarżonego o zabójstwo żony. Do zdarzenia doszło w maju 2014 roku w Starachowicach. Mężczyzna ma postawione trzy zarzuty.

Pierwszy dotyczy tego, że działając z premedytacją udusił swoją żonę Annę. Oskarżony miał również znęcać się psychicznie i fizycznie nad kobietą i kierować groźby karalne wobec jej przyjaciółki. Oskarżony przyznaje się jedynie do zabójstwa.

Podczas dzisiejszej rozprawy zeznania złożył policjant, który wykonywał czynności w mieszkaniu zamordowanej kobiety. Powiedział, że zgłoszenie o samobójstwie Anny T., wpłynęło od jej teścia, emerytowanego funkcjonariusza policji. Dodał, że był on obecny na miejscu zdarzenia, jednak nie angażował się w pracę śledczych, a jedynie stał z boku i się przyglądał.

- Braliśmy pod uwagę różne wersje zdarzenia, nie zakładaliśmy z góry, że było to samobójstwo. Dlatego m.in. zlecono wykonanie sekcji zwłok i przesłuchiwanie świadków - wyjaśnił policjant.

Podczas rozprawy zeznania złożyła także koleżanka zamordowanej kobiety.  

- Ania dużo żaliła się na swojego męża. Wiem, że chciała od niego odejść. Widziałam ją nieraz posiniaczoną - powiedziała przed sądem.

Przypomnijmy, sprawa śmierci Anny T. we wrześniu 2014 roku została umorzona, a za przyczynę zgonu uznano samobójstwo. Jednak śledczy wznowili postępowanie w grudniu 2016 roku. Wówczas oskarżony przyznał się do zabójstwa.

Sprawę ewentualnych nieprawidłowości w prowadzonym przez policję i prokuraturę w postępowaniu bada obecnie Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Prokuratorzy sprawdzają, czy podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia z maja 2014 roku śledczy należycie wypełnili swoje obowiązki. Wątpliwości dotyczą także pracy policjantów ze Starachowic, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia. Wezwał ich ojciec Kamila T., który jest emerytowanym funkcjonariuszem tej jednostki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution