101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Korona zimą nie ma gdzie trenować

Data publikacji: 04.12.2017 12:40
Autor: Marek Cender / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

04.12.2017 Kielce. Stadion przy ulicy Szczepaniaka
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Piątkowy trening piłkarzy Korony odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Ściegiennego. Pozostałe obiekty, z powodu obfitych opadów śniegu, nie nadawały się do przeprowadzenia zajęć.

Piątkowy trening piłkarzy Korony odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Ściegiennego. Pozostałe obiekty, z powodu obfitych opadów śniegu, nie nadawały się do przeprowadzenia zajęć.

- Tak nie może być - grzmiał podczas spotkania z dziennikarzami trener "żółto-czerwonych" Gino Lettieri. Na nieprzygotowanej śliskiej murawie bardzo łatwo o kontuzję. W związku z tym piłkarze ograniczyli trening do zwykłej zabawy piłką, nie ćwicząc zagrywek taktycznych.

Problemu nie widzi Mieczysław Tomala. Od soboty zespół korzysta z dobrze przygotowanego boiska z naturalną nawierzchnią przy ulicy Kusocińskiego - tłumaczy dyrektor kieleckiego MOSiR-u. Dyrektor dodaje, że najlepszym docelowym rozwiązaniem byłoby przygotowanie stadionu z podgrzewaną murawą, który można wykorzystywać zimą. Takie rozwiązanie jest planowane na stadionie przy Szczepaniaka. MOSiR przygotował już nawet wstępny kosztorys tej inwestycji. Wynosi on 2 mln złotych.

Jeśli w przyszłorocznym budżecie znalazłby się środki na podgrzewaną płytę na boisku przy Szczepaniaka, jej remont zostałby przeprowadzony prawdopodobnie w miesiącach letnich, podczas przerwy w rozgrywkach piłkarskich.

Wiceprzewodniczący rady miasta Robert Siejka uważa, że przy planowanym przyszłorocznym budżecie Kielce stać na wydatek ponad 2 milionów złotych na instalację podgrzewanej murawy.

 W tym roku Korona  rozegra jeszcze 4 spotkania. Przygotowuje się do nich na stadionie przy ulicy Kusocińskiego. W połowie  grudnia rozpocznie się dla piłkarzy przerwa świąteczna by w nowym roku wyjechać na trzytygodniowe zgrupowanie do Turcji.

04.12.2017 Kielce. Stadion przy ulicy Szczepaniaka. OdśnieżanieFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution