101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Młoda Prawica rozpoczęła działalność w Kielcach

Data publikacji: 04.12.2017 12:48
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

04.12.2017 Kielce. Konferencja Młodej Prawicy przed Pałacem Biskupów
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Młoda Prawica założyła swoje pierwsze koło w województwie świętokrzyskim. Stowarzyszenie związane z Porozumieniem Jarosława Gowina, do tej pory nie miało oddziałów w naszym regionie. Pierwsze koło powstało w Kielcach.

Jak mówi Łukasz Kubka przewodniczący struktur, głównym celem Młodej Prawicy jest zaangażowanie młodzieży w politykę, życie społeczne oraz przekonanie ich do tego, że mogą mieć wpływ na to co dzieje się dookoła nich.

- Jednym z głównych tematów, który chcemy poruszyć to konieczność utworzenia młodzieżowej rady miasta. Będziemy również organizować cykl tematycznych debat i spotkań z ekspertami, pierwsze z nich odbędzie się w połowie stycznia - dodaje.

Łukasz Kubka podkreśla, że stowarzyszenie chce rozwijać swoje struktury nie tylko w Kielcach, ale także na terenie całego województwa. Obecnie w stowarzyszeniu działa około 30 osób.
Zdaniem Jana Strzeżka, szefa ogólnopolskiej Młodej Prawicy, stowarzyszenie koncentruje swoje wysiłki nie tylko na działalności politycznej ale również społecznej.

- Naszym zasadniczym celem jest wykształcenie młodych osób w ten sposób, aby byli odpowiedzialnymi i świadomymi obywatelami którzy  w przyszłości będą dobrze służyć Polsce.
Do tej pory stowarzyszenie miało swoje oddziały w województwie kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, śląskim i warmińsko-mazurskim.

Obecny podczas spotkania z dziennikarzami poseł Michał Cieślak zapowiedział również, że w najbliższy piątek, 8 grudnia odbędzie się konwencja regionalna partii Porozumienie. Swoją obecność podczas zjazdu zapowiedział prezes ugrupowania Jarosław Gowin oraz wicemarszałek senatu Adam Bielan. Jak wyjaśnia poseł Michał Cieślak tematem konwencji będą między innymi  przygotowania do wyborów samorządowych, zostanie także podsumowana konwencja zjednoczeniowa ugrupowania w Warszawie.

- Na to spotkanie zapraszamy wszystkich samorządowców i sympatyków, którzy są zainteresowani programem Porozumienia, działającego w ramach Zjednoczonej Prawicy - dodaje.

Konwencja odbędzie się o godzinie 18.00 w budynku Exbudu, w jej organizację zaangażowali się między innymi członkowie Młodej Prawicy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution