101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kosztował prawie milion złotych, ale ma służyć na lata. Nowy wóz dla starachowickich strażaków

Data publikacji: 04.12.2017 12:57
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Starachowice. Nowy wóz Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej
Starachowice. 04.12.2017 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Prawie milion złotych kosztował nowy wóz ratowniczo gaśniczy, który trafił do Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Pojazd będzie wykorzystywany nie tylko do gaszenia pożarów, ale także do usuwania skutków zagrożeń chemiczno ekologicznych. Zakup był możliwy dzięki funduszom pochodzącym z programu modernizacyjnego służb mundurowych oraz wsparciu powiatu starachowickiego. Starostwo dołożyło z własnego budżetu 100 tys. złotych.

Młodszy Brygadier Marcin Nyga stwierdził, że nowy samochód mimo niewielkich rozmiarów jest bardzo dobrze wyposażony. Pojazd może przetransportować 5 tys. litrów wody, jest to prawie dwa razy więcej w porównaniu do poprzedniego którym dysponowali. 

Danuta Krępa, starosta starachowicki twierdzi, że z roku na rok strażacy odnotowują, co raz więcej interwencji. Aby były one skuteczne potrzebny jest im profesjonalny sprzęt ratowniczy.  

- Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze. Dlatego takie inwestycje w są bardzo potrzebne i oczekiwane - dodaje starosta.

Poseł PiS Krzysztof Lipiec twierdzi, że ostatnie dwa lata były bardzo dobrym czasem dla komendy w Stachowicach. Jednostka otrzymała między innymi nową łódź do ratownictwa wodnego. Wyremontowano także budynek komendy. Zdaniem parlamentarzysty nie byłoby to możliwe, gdyby nie rządowy programu modernizacyjnego służb mundurowych.

Nowy wóz strażacki zastąpi 11 letni pojazd, który do tej pory był wykorzystywany przez starachowickich strażaków.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution