101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Licealiści ze „Śniadka” najlepsi w konkursie o Marszałku

Data publikacji: 04.12.2017 18:03
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Józef Piłsudski
Fot. archiwum

II Liceum Ogólnokształcącego im Jana Śniadeckiego w Kielcach zwyciężyło w konkursie poświęconym postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie musieli wykazać się znajomością dat oraz faktów historycznych a także cytatów.

W finale w kieleckim WDK uczestniczyło 11 trzyosobowych zespołów. Dominika Mochocka z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego powiedziała, że do konkursu przygotowywała się przez tydzień.

- Wraz z resztą zespołu chodziliśmy do biblioteki, powtarzaliśmy materiał na lekcji, a  także oglądaliśmy filmy dokumentalne umieszczone na portalach internetowych - powiedziała reporterce Radia Kielce.

Aleksander Krzyżyk z Zespołu Szkół Elektrycznych stwierdził natomiast, że chciał sprawdzić samego siebie.  Pytania - jeśli chodzi o stopień trudności - były zróżnicowane. Sporo problemów niektórym uczestnikom mogły sprawić daty.

Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego, członek jury, podkreśla, że uczniowie, których można było zobaczyć na scenie byli świetnie przygotowani.

- Nie ukrywam, że niektóre pytania były bardzo trudne, Odpowiedź na nie wymagała rozległej wiedzy nie tylko historycznej i dotyczącej postaci samego Marszałka, ale również jego bliskich oraz  współpracowników - powiedział Rafał Nowak.

Drugie miejsce w rywalizacji zajęli wspólnie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida. Finaliści wyjadą na wycieczkę do Wilna.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution