101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kielecki Photon atrakcją „Kopernika”

Data publikacji: 04.12.2017 18:25
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Robot Photon
Kielce. 27.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Robot Photon, którego jedynym dystrybutorem jest kielecka Grupa MAC, stał się atrakcją Centrum Nauki „Kopernik”. Robot powstał, by w prosty sposób uczyć dzieci programowania.

Uczestnicy weekendowych zajęć w Centrum Nauki „Kopernik” sprawdzą, czy robot jest skuteczny. Dzieci będą szukać błędów w działaniu urządzenia, oceniać instrukcję, badać intuicyjność aplikacji i aktywność czujników. Sprawdzą też, czy wszystko działa zgodnie z założeniami.

Zdaniem Magdaleny Nowak, menadżera w Grupie MAC, to doskonała okazja, żeby dzieci poznały zalety robota i zobaczyły go w akcji.

- Dzieci są przyzwyczajone do nowych technologii, a z drugiej strony chcą widzieć, że ich działanie wywoła jakąś reakcję. Wykorzystujemy tę chęć do nauki programowania - mówi Magdalena Nowak.

Photon ma mnóstwo funkcji, a jego czynności w prosty sposób mogą zaprogramować już kilkuletnie dzieci. Podczas oficjalnej premiery Photona w kwietniu tego roku w Kielcach o szczegółach opowiadał jeden z konstruktorów robota, Marcin Joka z Photon Entertainment.

- Photon posiada 10 programowalnych czujników, dzięki którym między innymi słyszy dźwięk, wie jaki dystans przejechał, rozpoznaje kolor, wykrywa przeszkody, ma czujnik odległości, który działa jak echolokacja nietoperzy - mówi Marcin Joka.

Centrum Nauki „Kopernik” nie jest jedynym miejscem, gdzie można przetestować Photona. Warsztaty dla dzieci połączone z programowaniem robota prowadzone są w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution