101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Ostrowcu powstanie Ośrodek Terapii Uzależnień

Data publikacji: 04.12.2017 20:54
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Senator PiS Jarosław Rusiecki, poseł PiS Andrzej Kryj oraz starosta ostrowiecki Zbigniew Duda
Ostrowiec Świętokrzyski. 04.12.2017 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Przy szpitalu w Ostrowcu powstanie oddzielny pawilon dla osób trafiających tam pod wpływem alkoholu. Starostwo powiatowe od dawna planowało taką inwestycję, brakowało jednak funduszy. Teraz Ostrowiec otrzyma 800 tysięcy złotych na budowę Ośrodka Terapii Uzależnień i Dochodzenia do Trzeźwości.

Wniosek o takie dofinansowanie złożył poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Kryj. Przyjęta przez Komisję Finansów poprawka do budżetu teraz będzie procedowana przez Sejm i Senat. Jak zaznacza poseł, ponieważ wniosek został poparty przez klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości, można się spodziewać, że zostanie on przyjęty.

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda informuje, że na potrzeby Ośrodka Terapii Uzależnień i Dochodzenia do Trzeźwości powstanie nowy budynek. Będzie miał 250 metrów kwadratowych powierzchni. Jednocześnie na oddziale będzie mogło przebywać 35 pacjentów. Opiekę nad nimi sprawować będzie 20 osób. Całkowity koszt powstania ośrodka to milion złotych. Brakujące 200 tysięcy złotych starosta chce pozyskać od gmin. Mają one do dyspozycji pieniądze z tzw. kapslowego. To fundusze z akcyzy przeznaczone na przeciwdziałanie problemom alkoholowym. Senator Jarosław Rusiecki zauważył, że budowa Ośrodka Terapii Uzależnień i Dochodzenia do Trzeźwości realizowana będzie w dobrym monecie. W przyszłym roku rozpocznie się budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ośrodek uzupełni ofertę medyczną powiatu.

W Ostrowcu od kilku lat osoby pod wpływem alkoholu przewożone są na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Często stwarzają zagrożenie dla innych pacjentów. Na ich zachowanie od dawna skarżył się personel lecznicy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution