101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Weź udział w przedświątecznych akcjach Caritas i pomóż potrzebującym

Data publikacji: 05.12.2017 09:43
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej
05.12.2017 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Kielecka Caritas angażuje się w przedświąteczną pomoc dla najuboższych. W ramach tej działalności już po raz 23 organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i przedświąteczną zbiórkę żywności.

Ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas diecezji kieleckiej zachęcał na naszej antenie do aktywnego włączania się mieszkańców w dzieło wsparcia bliźniego. W działanie to wpisuje się m.in. zakup świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy. W tym roku przygotowano ich 78 tysięcy, można je już nabywać we wszystkich parafiach w diecezji. Ofiary będą przeznaczone na organizację wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin ubogich, dożywianie oraz funkcjonowanie świetlic środowiskowych.

 - Średnio za jedną świecę finansujemy jeden obiad za 6 złotych, niektórzy ofiarodawcy składają nawet 20 zł. Dzięki ubiegłorocznej akcji z kolonii Caritas skorzystało ponad 600 dzieci z diecezji kieleckiej, a blisko 400 korzysta z zajęć wychowawczych i profilaktycznych w świetlicach środowiskowych - mówi gość Radia Kielce.

Kielecka Caritas włącza się też w ogólnopolską zbiórkę żywności dla potrzebujących. 8 i 9 grudnia w wybranych sklepach na terenie diecezji, do specjalnie oznaczonych koszy będzie można wrzucać produkty o przedłużonym terminie ważności. Jak mówi gość Radia Kielce, przedświąteczne dary żywnościowe trafiają w zależności od hojności ludzi od 1800 do 2,5 tysiąca osób.

Dzięki tej akcji, organizowana jest też jak co roku Wigilia dla bezdomnych.

- Spotykamy się w kieleckim WDK i z udziałem gości, przedstawicieli władz miasta, parlamentarzystów, zasiadamy do wspólnego stołu. W wieczerzy wigilijnej bierze udział około 400, 500 osób, które po kolacji otrzymują też dary żywnościowe - powiedział.

Ksiądz Stanisław Słowik zauważył, że w ostatnim czasie poprawiła się sytuacja rodzin wielodzietnych, dzięki rządowej pomocy 500 plus, ale nadal spory problem jest z osobami samotnymi.

Hasło tegorocznej akcji Wigilijnego dzieła Pomocy jest " Płomień Miłosierdzia" nawiązujący do słów Papieża Franciszka: „Nieście płomień miłosiernej miłości Chrystusa – o którym mówił św. Jan Paweł II – w środowiska waszego codziennego życia i aż na krańce ziemi".

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution