101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ferie będą dla nich bezpieczniejsze

Data publikacji: 05.12.2017 13:38
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Akcja bezpieczna woda
Fot. Targi Kielce

600 uczniów ze świętokrzyskich szkół zostało przeszkolonych z podstaw pierwszej pomocy oraz dowiedziało się, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą. To wszystko w związku z akcją zorganizowaną w Targach Kielce. Piotr Molasy ze Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego informuje, że zajęcia podzielono na część teoretyczną i praktyczną.

Pierwsza z nich trwała godzinę, a następnie dzieci zostały podzielone na mniejsze grupy, gdzie w osobnych salach przez półtorej godziny ćwiczyły swoje umiejętności.

- Na najmłodszych czeka w zimę wiele zagrożeń. Dzieci nie zawsze są ostrożne w trakcie uprawiania różnych sportów, mogą się poślizgnąć czy nawet wpaść do zbiornika wodnego. Dlatego ważne jest, aby rodzice pilnowali swoich pociech - dodał Piotr Molasy.

Zbyt długie przebywanie w lodowatej wodzie nawet 4-minutowe jest niebezpieczne. Może dojść do hipotermii, która wpływa na zdolność właściwej oceny sytuacji, a co za tym idzie do śmierci.

W zajęciach wzięli udział m.in. Mateusz oraz Piotrek. Reporterowi Radia Kielce powiedzieli, że zajęcia bardzo im się spodobały. Jak podkreślili nauczyli się pomagania ludziom w trudnych sytuacjach, oraz co zrobić, gdy ktoś zemdleje. Najciekawsze dla nich okazały się jednak zajęcia praktyczne, gdzie ćwiczyli reanimację na specjalnie przygotowanych manekinach.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych było spotkanie z Krzysztofem Lijewskim i Mateuszem Jachlewskim, zawodnikami PGE Vive Kielce. Piłkarze rozdawali autografy oraz robili sobie pamiątkowe zdjęcia z uczestnikami akcji „Bezpieczna Woda”. W poprzednich edycjach tego programu udział wzięło ponad 6 tysięcy uczniów.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution