101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

40 tysięcy osób bez ciepłej wody

Data publikacji: 05.12.2017 15:25
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Zakończenie kolejnego etapu budowy sieci ciepłowniczej magistrali wschód
Kielce. 05.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach kończy kolejny etap prac przy budowie tzw. magistrali wschód. Nowa sieć budowana jest równolegle do starej. Jest to główna nić ciepłownicza zasilająca północne osiedla miasta.

- W sumie dotyczy to około 40 tysięcy mieszkańców - zaznacza Anna Niedzielska, rzecznik spółki.

Dodaje, że w związku z pracami na magistrali, w drugiej połowie lipca przyszłego roku na północnych osiedlach nie będzie ciepłej wody. Utrudnienia związane z włączeniem nowego odcinka do sieci potrwają około dwóch tygodni. Dlatego warto wziąć to pod uwagę planując urlopy i w miarę możliwości zorganizować wyjazdy w tym terminie. Władze spółki o planowanej przerwie w dostawie ciepłej wody będą informować mieszkańców na bieżąco.

Koszt budowy odcinka, który zakończy się w tym roku wynosi prawie 4,5 miliona złotych. W sumie po zakończeniu prac nowa siec poprowadzi ciepło od osiedla Bocianek do stacji paliw przy ulicy Warszawskiej. Pozostanie jeszcze tylko budowa fragmentu od stacji do osiedla na Stoku. Powinna się ona rozpocząć się w drugiej połowie przyszłego roku i potrwa do połowy 2019 roku.

Kompleksowa modernizacja liczącej ok. 3 km ciepłowniczej magistrali wschód ma wyeliminować  awarie sieci ciepłowniczej na osiedlach Bocianek, Szydłówek, Uroczysko, Na Stoku, Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution