101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kiermasz w starostwie. Ozdoby przygotowały osoby niepełnosprawne

Data publikacji: 05.12.2017 18:47
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kiermasz świąteczny w Starostwie Powiatowym w Kielcach
Kielce. 05.12.2017 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Bombki z wikliny, aniołki wykonane z kordonka, choinki z szyszek, żołędzi i ze sklejki oraz stroiki bożonarodzeniowe można było kupić na przedświątecznym kiermaszu w Starostwie Powiatowym w Kielcach.

Prace przygotowały m. in. osoby niepełnosprawne z warsztatów terapii zajęciowej w Zagnańsku i Belnie, a także podopieczni środowiskowych domów samopomocy i wychowankowie powiatowych młodzieżowych ośrodków wychowawczych w Rembowie i Podzamczu.

Jak powiedziała Barbara Szczukiewicz z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Osinach, jej podopieczni przygotowywali się do kiermaszu od miesiąca. - To jest forma terapii. Oni co roku wręcz nie mogą się doczekać świąt, żeby móc przygotować stroiki i inne ozdoby. Przy okazji mogą się rozwijać manualnie, ćwiczyć zdolności i pokazać co potrafią. Pieniądze, które uzyskamy ze sprzedaży prac przeznaczymy na organizację wycieczek dla naszych wychowanków - dodaje Barbara Szczukiewicz.
Osoby, które odwiedziły kiermasz były pod wrażeniem prezentowanych na nim prac.

Grażyna Wnuczyńska podziwiała kunszt autorów. - Prace są bardzo różnorodne, ale wszystkie zachwycają, a czasami nawet zadziwiają kunsztem wykonania. Przygotowywały je osoby niepełnosprawne, więc tym bardziej cieszą oko i pobudzają wyobraźnię. Piękne prace - stwierdziła Grażyna Wnuczyńska.

Bożonarodzeniowe ozdoby będzie także można kupić w najbliższy weekend w Targach Kielce, gdzie odbędą się Międzynarodowe Targi Rękodzieła Artystycznego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution