101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kielce Europejskim Miastem Sportu. Wyróżnienie odbierze prezydent

Data publikacji: 06.12.2017 06:23
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Komisja European Capitals and Cities of Sport Federation na stadionie Kolporter Arena. Na zdjęciu: Bogdan Wenta, poseł do Parlamentu Europejskiego; przedstawiciele ACES Europe: Lukas Vorel-Adams, Hugo Alonso, Andrea Palanska; Wiesław Wilczyński, kierownik stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji; Jacek Domoradzki i Katarzyna Telka, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce; Danuta Papaj, dyrektor biura poselskiego Bogdana Wenty; Mieczysław Tomala, dyrektor MOSiR, Paweł Jańczyk, rzecznik klubu Korona Kielce
Kielce. 17.08.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kielce od dzisiaj będą mogły używać tytułu Europejskie Miasto Sportu. Prezydent Wojciech Lubawski odbierze dzisiaj w Parlamencie Europejskim w Brukseli wyróżnienie przyznawane przez pozarządową organizację European Capitals and Cities of Sport Federation.

Rywalami Kielc o uzyskanie tego tytułu były m. in. portugalska Braga, holenderskie Arnhem czy włoskie San Remo. Sportowy potencjał miasta oceniany był w połowie sierpnia przez Międzynarodową Komisję Ewaluacyjną. Jej eksperci odwiedzili kilka obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Pod uwagę brano nie tylko dokonania profesjonalnych zespołów, ale również poziom infrastruktury, politykę władz samorządowych i zaangażowanie mieszkańców w uprawianie aktywności sportowej. Tytuł powinien ułatwić w ubieganiu się ratusza o dofinansowanie projektów unijnych na inwestycje  sportowe i rekreacyjne.

Więcej o potencjalnych profitach i sposobie ich wykorzystania w naszej Rozmowie Dnia. O 8.30 gościem z Brukseli będzie prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution