101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Tysiące światełek rozbłysło na choince na kieleckim Rynku [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 06.12.2017 09:02 / Data aktualizacji: 06.12.2017 17:27
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Choinka na Rynku kieleckim
Kielce. 06.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Na kieleckim Rynku tradycyjnie rozbłysły światełka na choince. Włączył je uroczyście Andrzej Sygut, zastępca prezydenta w towarzystwie Dariusza Kozaka przewodniczącego Rady Miasta oraz dzieci kieleckich szkół. Na Rynek, mimo niesprzyjającej pogody przybyło również kilkudziesięciu kielczan, którzy mówili, że przyszli, aby poczuć świąteczny klimat.

Pojawił się też Mikołaj ze Śnieżynką, którzy rozdawali cukierki. W świąteczny klimat wprowadzali wszystkich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, którzy śpiewali kolędy i pastorałki. Była również grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 15. Jak powiedziała Magdalena Magierowicz w szkole specjalnie zmieniono plan, aby dzieci mogły przyjść na Rynek.

Dariusz Kozak przewodniczący Rady Miasta zaznaczył, że oficjalne włączanie światełek przez władze miasta w towarzystwie dzieci i kielczan to już wieloletnia tradycja. Zachęcał również mieszkańców regionu świętokrzyskiego, żeby wybrali się wraz z dziećmi na kielecki Rynek, aby podziwiać choinkę oraz świąteczne oświetlenie. Dzięki temu będzie można już poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Druga choinka, nieco mniejsza, w kształcie stożka świetlnego ustawiona została na Placu Artystów. Na ulicach w centrum miasta świąteczne oświetlenie uruchomiono już kilka dni temu. Udekorowane zostały ulice Sienkiewicza, Jana Pawła II, Plac Panny Marii i Warszawską do IX Wieków Kielc. Zamontowano również anioły przy pomniku Henryka Sienkiewicza. Na Rynku oprócz choinki i ledowego oświetlenia, po raz pierwszy w tym roku ustawiono świetlną „Bramę Świętokrzyską”. Oprócz tradycyjnych światełek w centrum miasta są też m.in. oświetlone anioły, pastorały, czy duża bombka w okolicach dworca PKP.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution