101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kielce sportem stoją. Trzeba się tym chwalić i umieć to wykorzystać

Data publikacji: 06.12.2017 10:06
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rozmowa Dnia. Bartłomiej Zapała i prezydent Kielc Wojciech Lubawski
Kielce. 06.12.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mamy dobry sport i trzeba go pokazywać do Polsce i Europie - stwierdził prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Dziś w Parlamencie Europejskim w Brukseli Kielce otrzymają tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Wyróżnienie przyznawane jest przez pozarządową organizację European Capitals and Cities of Sport Federation.

- To nasza duma, bo na ten tytuł zapracowaliśmy - stwierdził dla Radia Kielce Wojciech Lubawski.
Komisja, która w sierpniu oceniała miasta pretendujące do tytułu brała pod uwagę nie tylko dokonania profesjonalnych zespołów, ale również poziom infrastruktury, politykę władz samorządowych i zaangażowanie mieszkańców w uprawianie sportu. To znaczy, że jesteśmy najlepsi w Polskie i jedyni z najlepszych w Europie.

Rozmowa Dnia. Bartłomiej Zapała i prezydent Kielc Wojciech LubawskiKielce / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Gość Radia Kielce zapowiedział, że teraz ratusz będzie chciał to wydarzenie wykorzystać w celach promocyjnych. Na ulicach miasta pojawią się bilbordy, na których będziemy pokazywać nasze osiągnięcia.

Jak dodał gość Radia Kielce promocja sportu to bardzo wdzięczna dziedzina. Tu nie chodzi tylko o profesjonalne kluby, ale przede wszystkim o sport masowy i rekreację. Mamy w Kielcach 150 klubów, w których 10 tysięcy młodych osób uprawia różne dziedziny sportu. To ich sposób na życie i kształtowanie charakteru. Pomoc miasta tym klubom w zajęciach, czy organizowaniu imprez rekreacyjnych to bardzo dobra i ważna inwestycja.

Prezydent w wywiadzie dla Radia Kielce odniósł się także do planowanych inwestycji sportowych. Zapowiedział, że czeka na kosztorysy budowy 3 hal, które mają powstać przy szkołach. Jest także za przekazaniem pieniędzy na zainstalowanie podgrzewanej nawierzchni na boisku przy ulicy Szczepaniaka.

Rozmowa Dnia. Bartłomiej Zapała i prezydent Kielc Wojciech LubawskiKielce / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sceptycznie natomiast odnosi się do budowy nowej hali na 8 tysięcy osób, w której mecze rozgrywaliby piłkarze ręczni Vive. Jak stwierdził prezydent na razie nie widział żadnych dokumentów, które zobowiązywałyby organizatorów meczów Ligi Mistrzów do planowania spotkań w halach, które mogą pomieścić 8 tysięcy kibiców.

Gdyby jednak takie zarządzenie się pojawiło to budowa hali w Kielcach, której koszty to około 150 mln złotych jest możliwa tylko przy wsparciu Rządu i Targów Kielce i być może klubu. Obiekt oprócz imprez sportowych musi służyć także jako miejsce wydarzeń targowych wówczas, można mówić o sensownym wykorzystaniu.

Rywalami Kielc o uzyskanie tytułu Europejskiego Miasta Sportu były m. in. portugalska Braga, holenderskie Arnhem, czy włoskie San Remo. Uroczysta gala w Brukseli rozpocznie się o 17.30.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Rozmowa Dnia. Bartłomiej Zapała i prezydent Kielc Wojciech LubawskiKielce / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution