101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Co z budową hali przy I LO? Urzędnicy czekają na dokumentację

Data publikacji: 06.12.2017 11:05
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Nowa hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego (23.08.2017)
Fot. Kielce. Nowa hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego

Budowa hal sportowych przy kieleckich liceach wciąż pod znakiem zapytania. Jak informowaliśmy, urzędnicy zapowiadali, że w przyszłym roku powstaną dwa obiekty, przy I oraz III liceum. Inwestycje nie znalazły się jednak w projekcie przyszłorocznego budżetu.

Anita Stanisławska, dyrektor Wydziału Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego w kieleckim ratuszu informuje, że urzędnicy dysponują już dokumentacją i projektem hali przy III Liceum Ogólnokształcącym imienia Cypriana Kamila Norwida. Budowa ma kosztować ponad 6 mln złotych. Urzędnicy będą wnioskować do prezydenta o sporządzenie autopoprawki do budżetu i wprowadzenie nowego zadania inwestycyjnego.

Nie wiadomo natomiast, czy w przyszłym roku rozpocznie się budowa hali przy I LO im. Stefana Żeromskiego. Wszystko zależy od kosztorysu, który jeszcze nie jest przygotowany. Jeśli hala okaże się zbyt droga, niewykluczone, że realizacja inwestycji zostanie odłożona w czasie.

Przygotowywana jest także dokumentacja hali, która może powstać przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ulicy Jagiellońskiej. Ratusz prawdopodobnie będzie się starał o dofinansowanie jej budowy z pieniędzy Ministerstwa Sportu. Na razie nie są znane warunki, na jakich przyjmowane będą wnioski oraz kwoty dofinansowania.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution