101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pierwszaki mogą czuć się bezpieczne. Otrzymały elementy odblaskowe

Data publikacji: 06.12.2017 13:16
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Morawicy otrzymały kamizelki i światełka odblaskowe
Morawica. 06.12.2017 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

2 tysiące kamizelek i światełek odblaskowych trafi w ciągu najbliższych dni do dzieci z gmin powiatu kieleckiego. Starostwo powiatowe zwyciężyło w konkursie "Bezpieczne świętokrzyskie", za co otrzymało nagrodę w wysokości 15 tys. zł, którą w całości przeznaczyło na zakup elementów poprawiających bezpieczeństwo dzieci.

Pierwsze trafiły dziś do uczniów z gminy Morawica, m. in. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego. Dla pierwszaków przygotowano też specjalną lekcję o ruchu drogowym.

Starszy sierżant Joanna Żelezik informuje, że najmłodszym przypomniano m. in. zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, czy poruszania się po drodze, na której nie ma chodnika. Zdaniem policji, od najmłodszych lat warto podkreślać jak ważna jest widoczność na drodze. Dzięki temu jest szansa, że dzieci, gdy urosną będą o tym pamiętać. – Osoba niekorzystająca z elementów odblaskowych w sytuacji, gdy jest ciemno zostanie zauważona przez kierującego najwcześniej z 30 metrów – dodaje Joanna Żelezik.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Morawicy otrzymały kamizelki i światełka odblaskoweMorawica. 06.12.2017 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Pierwszaki były bardzo zadowolone z przygotowanych atrakcji. Jak mówiły, nauczyły się dzisiaj bezpiecznie poruszać po drodze. Poza tym do gustu przypadły im świecące prezenty.

Michał Godowski, starosta kielecki uważa, że budowanie świadomości bezpieczeństwa u najmłodszych to bardzo ważny cel. – Dlatego zdecydowaliśmy się przeznaczyć otrzymaną nagrodę na profilaktykę i zakup odblasków – dodał starosta.

Jeszcze dzisiaj, w ramach ogólnopolskiej akcji "Dzień Odblasków 2017", od godziny 15 do 17 u zbiegu ulic Sienkiewicza i Żelaznej w Kielcach policjanci również będą rozdawać najmłodszym elementy odblaskowe.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Morawicy otrzymały kamizelki i światełka odblaskoweMorawica. 06.12.2017 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution