101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szpital Kielecki straci neurologię. Pracownicy otrzymali wypowiedzenia

Data publikacji: 06.12.2017 15:07
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Szpital Kielecki

Szpital Kielecki
Kielce. 11.09.2013 / Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

1 stycznia przyszłego roku przestanie funkcjonować oddział neurologiczny w Szpitalu Kieleckim. Wypowiedzenia z pracy otrzymali już wszyscy pracownicy. Jak informuje Robert Frańczak, wiceprezes spółki ArtMedik, która prowadzi lecznicę przy ulicy Kościuszki, powodem tej decyzji jest brak finansowania ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Decyzja jest ostateczna. Nie możemy już dłużej finansować oddziału. Na parterze lecznicy funkcjonuje szpitalny oddział ratunkowy, na który trafia wielu pacjentów z problemami neurologicznymi, również z nierozpoznanymi udarami, które my diagnozujemy. Niestety takich pacjentów nie możemy rozliczyć w ramach oddziału internistycznego i odsyłamy ich do szpitala na Czarnów – stwierdza Robert Frańczak.

Oddział neurologiczny w Szpitalu Kieleckim zatrudnia 3 lekarzy, 15 pielęgniarek i 2 salowe, dysponuje pełnym zapleczem diagnostycznym, nowoczesnym tomografem i rezonansem magnetycznym.

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, NFZ nigdy nie miał podpisanego kontraktu na neurologię w szpitalu przy ulicy Kościuszki.

- Utworzyła go prywatna spółka i miała do tego prawo – dodaje rzecznik.

- W naszym planie finansowym na przyszły rok nie ma dodatkowych środków, żeby zakontraktować jeszcze jeden oddział neurologiczny w województwie. Nie wykluczamy jednak takiej sytuacji, że gdyby w roku przyszłym znalazły się dodatkowe fundusze, a z naszego monitoringu wynikało, że tych oddziałów jest za mało, wówczas być może o tym byśmy pomyśleli – dodaje Beata Szczepanek.

Oddział neurologii w Szpitalu Kieleckim funkcjonuje od lutego tego roku. Pozostałe znajdują się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym oraz w szpitalach powiatowych: w Starachowicach, Staszowie, Sandomierzu, Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim i w Skarżysku – Kamiennej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution