101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kielczanki mają dwa tygodnie wolnego

Data publikacji: 06.12.2017 15:35
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Korona Handball Kielce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski
Kielce. 02.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Piłkarki ręczne Korony Handball, wykorzystując przerwę w rozgrywkach PGNiG Superligi, otrzymały dwa tygodnie wolnego. W poniedziałek 18 grudnia drużyna beniaminka rozpocznie przygotowania do drugiej rundy. - Po dosyć intensywnym okresie grania, taki odpoczynek przyda się moim zawodniczkom - powiedział trener kielczanek Tomasz Popowicz.

- W I lidze mecze były często co dwa tygodnie. Natomiast teraz gramy praktycznie w każdy weekend, a na początku tej rundy w dziesięć dni mieliśmy cztery spotkania. To są inne obciążenia, a i rywale są bardziej wymagający. Zmęczenie jest większe i odpoczynek dziewczynom się należy. Jeżeli jest okazja, to trzeba z niej skorzystać - dodał Tomasz Popowicz.

Korona Handball po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego PGNiG Superligi, zajmuje w tabeli ostatnie miejsce. Kielczanki mają na koncie trzy punkty zdobyte w konfrontacji z Ruchem Chorzów. Najskuteczniejszymi zawodniczkami zespołu są Dominika Więckowska, która w jedenastu meczach zdobyła 64 bramki i Honorata Syncerz z 59 trafieniami w dziesięciu spotkaniach.

Drugą rundę Korona Handball zainauguruje w pierwszy weekend stycznia wyjazdowym meczem z liderem MKS Perła Lublin.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość


Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions