101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Mikołaj odwiedził dzieci z placówki w Małachowie. I przekazał... samochód

Data publikacji: 06.12.2017 15:42
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Małachów. Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza. Odwiedziny św. Mikołaja
Małachów. 06.12.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Niepubliczna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Małachowie w gminie Ćmielów zyskała nowy samochód do przewożenia dzieci. 9-osobowy minibus Volkswagen Transporter będzie dowoził do szkoły, do lekarzy specjalistów czy na dodatkowe zajęcia. To już trzecia placówka opiekuńcza w powiecie ostrowieckim, do której trafił tego typu sprzęt.

Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki mówi, że współpraca z PFRON-em układa się bardzo dobrze, zauważane są potrzeby powiatu. Informuje także, że nowy samochód kosztował 105 tysięcy złotych, 70% sfinansował PFRON. Wkład własny zapewni Stowarzyszenie „Razem”, które placówkę prowadzi. Dodaje, że poprzedni samochód był stary i często ulegał awariom.

W mikołajkowym przekazaniu busa uczestniczył dyrektor PFRON-u, Andrzej Michalski, który zaznaczył, że jego instytucja w tym roku w bardzo dużym stopniu wspomogła region swoimi dofinansowaniami.

- Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w tym roku zaspokoił potrzeby w tym zakresie w 86%, więc to nie tylko powiat ostrowiecki - mówi Andrzej Michalski.

Cieszy się, że nowe auto trafi właśnie do dzieci. Podkreśla, że w regionie bardzo duże potrzeby ma także ośrodek dla dzieci w Kazimierzy Wielkiej.

Starosta Zbigniew Duda zapowiedział, że w przyszłym roku placówka w Małachowie będzie przechodzić termomodernizację. Już teraz wygospodarowano na ten cel 30 tysięcy złotych, jednak zarząd będzie szukał większych pieniędzy, bo te będą niewystarczające. PFRON takiej samej wysokości dofinansowanie przekazał Zespołowi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasz Dom” w Denkowie na zakup zewnętrznej windy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution