101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W czapeczce Mikołaja urodzeni…

Data publikacji: 06.12.2017 15:46
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka. Wizyta Św. Mikołaja u dzieci
Kielce. 06.12.2017 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Jest ich 65, mają po kilka lub kilkanaście centymetrów średnicy, a jedną robi się około 45 minut. Czapeczki Mikołaja, to prezent jaki pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka przygotowali dla swoich podopiecznych z okazji szóstego grudnia.

Inicjatorką pomysłu była Sylwia Picheta-Kielar, starszy asystent oddziału Neonatologii Patologii Intensywnej Terapii Noworodka. Jak podkreśliła, podobna akcja miała już miejsce w zeszłym roku, ale wtedy dzieci otrzymywały figurki Świętego Mikołaja. Jak podkreśliła, tym gestem pracownicy chcieli, aby pacjenci szpitala i ich rodzice wiedzieli, że Mikołaj pamięta również o tych najmniejszych, już od pierwszych dni ich życia.

- Biało - czerwone czapeczki były robione ręcznie na drutach i szydełku. Niecodzienny prezent będzie czekał  również na dzieci, które przyjdą na świat jeszcze dzisiaj -  dodała Sylwia Picheta-Kilar.

Obdarowane mamy były bardzo szczęśliwe. Jak podkreślały, dzięki takiemu miłemu gestowi ze strony personelu, mogły choć na chwile zapomnieć o problemach i poczuć wparcie pracowników szpitala, nie tylko ze strony opieki medycznej, ale również tej ludzkiej.

Wczoraj w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka urodziło się 11 dzieci. Natomiast na dzisiaj zaplanowanych było pięć porodów. W chwili obecnej najmniejsza na oddziale jest Zuzia, która waży jedyne 860 gram.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution