101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Urodziła się w pociągu. Przez najbliższe 22 lata będzie jeździła za darmo

Data publikacji: 06.12.2017 15:55
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Przekazanie darmowego biletu na kolej Kindze Soból. Na zdjęciu od lewej: Robert Zaborski - dyrektor świętokrzyskiego oddziału spółki Polregio w Skarżysku Kamiennej, Maria Soból – mama Kingi, Kinga Soból, Anna Lenarczyk – prezes spółki Przewozy Regionalne, Agata Binkowska – członek zarządu województwa, Arkadiusz Kubiec - dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Transportu
06.12.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Mała mieszkanka Skarżyska- Kamiennej, Kinga Soból będzie mogła przez najbliższe 22 lata jeździć za darmo pociągami Przewozów Regionalnych. Kinga, cztery lata temu urodziła się w pociągu "Bolko". Dziś, w towarzystwie mamy odebrała od przewoźnika legitymację, uprawniająca do bezpłatnych przejazdów.

- Zarząd spółki chciał w ten sposób uhonorować wyjątkową pasażerkę, od pierwszych chwil życia związaną z koleją – podkreśla Anna Lenarczyk, prezes firmy „Przewozy Regionalne Polregio”.

Bilet Kingi jest pierwszym wydanym przez spółkę.

Dziewczynka urodziła się 23 października 2013 roku. Jak wspomina jej mama- Maria Soból, będąc w zaawansowanej ciąży wracała pociągiem z Wrocławia do Skarżyska. Jak mówi, rano bolał ją brzuch, nie spodziewała się jednak, że mogą to być bóle porodowe, ponieważ termin miała wyznaczony miesiąc później. Przedwczesny poród rozpoczął się i zakończył szczęśliwie. Dziecko przyszło na świat po godzinie 6.00, kiedy pociąg dojeżdżał do Oławy. Na stacji czekał ambulans, który zabrał matkę i dziecko do pobliskiego szpitala

Do 4. urodzin, Kinga podróżując z mamą pociągiem korzystała z ustawowo bezpłatnego biletu. Dziś, oprócz legitymacji, dostała także dużego pluszowego misia i słodycze.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution