101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

KPT przyciągnie e-sportowców

Data publikacji: 06.12.2017 16:02
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

GameOn
Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Turniej w Conuter Strike, jedną z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie odbędzie się w Kieleckim Parku Technologicznym. W styczniu zorganizowana zostanie pierwsza edycja KPT Game CUP. Władze instytucji tłumaczą, że jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie branżą e-sportową. Według magazynu Forbes liczbę graczy w Polsce szacuje się na dwa miliony osób.

Kielecki Park Technologiczny chce promować swoją działalność wśród młodych ludzi. Według danych e-sportowiec to osoba między 18. a 24. rokiem życia. Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT informuje, że zainteresowanie turniejem już jest bardzo duże. Jak dotąd zapisało się 40 drużyn. Do fazy eliminacyjnej, rozgrywanej wyłącznie online, będzie mogło zgłosić się maksymalnie 64 teamy.

Szymon Mazurkiewicz, dodaje, że KPT widząc potencjał branży chce popularyzować branże e -sportową w mieście. Rozważana jest budowa własnej drużyny, która brałaby udział w krajowych i międzynarodowych turniejach.

Projekt ma charakter pilotażowy. Docelowo Park chce organizować dwa turnieje w roku i zbudować turniejową markę, która będzie rozpoznawalna. Dyrektor zakłada także, że dzięki takim inicjatywom do Kielc ściągną firmy, które zajmują się programowaniem gier komputerowych.

Dodatkowo, w turnieju będzie mogła uczestniczyć widownia. Przygotowane zostaną także atrakcje między innymi Strefa Retro oraz  „Free To Play” czyli  stanowiska, gdzie goście będą mogli spróbować swoich sił w różnych typach gier.

Dla dwóch najlepszych drużyn i najlepszego gracza przewidziana jest nagroda pieniężna. Udział w turnieju jest bezpłatny. Mogą się do niego zgłosić się 5-osobowe drużyny. Wiek uczestników to minimum 13 lat. Rozgrywki odbywać się będą w systemie drabinki turniejowej. Po zakończeniu eliminacji, do ćwierćfinałów awansuje 8 drużyn. Ćwierćfinały, półfinały i finał pierwszej edycji tej rywalizacji będą rozgrywane w KPT w dniach 20-21 stycznia. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution