101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Koroniarze zagrali w Grudniowym

Data publikacji: 06.12.2017 20:05
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Turniej Grudniowy
Kielce. 06.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Bardzo ciekawy mecz pokazowy obejrzeli w środę kibice w hali Szkoły Podstawowej nr 1 na kieleckim Bocianku. W ramach 24. Turnieju Grudniowego Trójek Piłkarskich rywalizowały dwie drużyny Korony – Korona Stranieri i Korona Polacy.

Obcokrajowcy, grający w składzie Zlatan Alomerović, Shawn Barry i Angelos Argyris pokonali swoich kolegów: Macieja Gostomskiego, Bartosza Rymaniaka i Jakuba Żubrowskiego 3:1.

Pomocnik przegranego zespołu, kielczanin Jakub Żubrowski przyznał, że jako bardzo młody człowiek występował już w turnieju grudniowym.

- To było tak dawno, że nawet nie pamiętam jak mi poszło. Jest to fajna inicjatywa, gdy pogoda nie pozwala grać w piłkę na powietrzu. Co do dzisiejszego meczu: wyszliśmy prosto z samochodu, bez rozgrzewki, ale jakbyśmy nieco dłużej pograli to na pewno pokonalibyśmy Stranierich – powiedział Jakub Żubrowski.

Prezes Korony Krzysztof Zając podkreślił, że piłkarze kieleckiego klubu bardzo chętnie biorą udział w tego typu imprezach.

- Robimy to wszystko dla popularyzacji naszego klubu wśród kielczan. Bardzo cieszymy się, że gramy z młodymi piłkarzami, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką nożną. Być może to spotkanie z naszymi zawodnikami będzie dla tych młodych ludzi kolejnym bodźcem do jeszcze większego zaangażowania na treningach  - dodał Krzysztof Zając.

Z dziennikarskiego obowiązku poinformujmy, że dwie bramki dla Stranierich zdobył Angelos Argyris, a jedną Shawn Barry. Honorowy gol dla drużyny Polaków był autorstwa bramkarza Macieja Gostomskiego. 

Zmaganiom swoich podopiecznych przyglądał się z boku trener kieleckiej drużyny Gino Lettieri, który później wspólnie z napastnikiem Korony Maciejem Górskim wystąpili w przeciwnych drużynach młodych piłkarzy Orląt Kielce. 

Patronem medialnym 24. Turnieju Grudniowego Trójek Piłkarskich jest Polskie Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution