101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Paczki świąteczne dla niepełnosprawnych dzieci z gminy Wodzisław

Data publikacji: 06.12.2017 20:09
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wodzisław. Spotkanie bez barier
Wodzisław. 06.12.2017 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Sto dziesięcioro niepełnosprawnych dzieci z powiatu jędrzejowskiego otrzymało paczki świąteczne podczas „Spotkania bez barier”, które odbyło się w Wodzisławiu. Organizatorem integracyjnej imprezy po raz piętnasty był miejscowy Zespół Szkół.

Jak mówi Iwona Pietras - koordynator akcji, paczki udało się zrobić dzięki wsparciu około 80 darczyńców, którzy w podziękowaniu za pomoc otrzymują „Anioły dobrego serca”. Podczas uroczystości, wręczonych zostało 5 statuetek „Serce na dłoni” osobom i instytucjom, które od lat są przyjaciółmi akcji. W tym roku otrzymali je: Bank Spółdzielczy w Wodzisławiu, Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca przy gminie Wodzisław, Katarzyna i Arkadiusz Kaziak, Monika i Mariusz Płońscy z Wodzisławia i Danuta Bałkańska z Bielska - Białej. Jak dodała Iwona Pietras m.in. dzięki takim imprezom przełamywane są bariery i osoby niepełnosprawne są traktowane jak pełnosprawni i zdrowi ludzie.

Wodzisław. Spotkanie bez barierWodzisław. 06.12.2017 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Od samego początku, czyli od 15 lat w „Spotkaniach bez barier”’ wraz ze swoim dziś 28-letnim niepełnosprawnym synem Bartkiem udział bierze Elżbieta Zimoląg z Przezwód. Jak powiedzieli, przyjeżdżają do Wodzisławia co roku, ponieważ tu jest wyjątkowa rodzinna atmosfera.

W spotkaniu oprócz zaproszonych dzieci i rodziców wziął udział m.in. wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski. Jak powiedział teraz jest wyjątkowy czas, który nastraja nas nie tylko rodzinnie, ale również otwiera głowy i serca szczególnie na osoby potrzebujące i niepełnosprawne. Dlatego takie spotkania mają bardzo duże znaczenie społeczne.  

Wodzisław. Spotkanie bez barierWodzisław. 06.12.2017 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Imprezę swoimi występami uświetniła m.in. Orkiestra Strażacka z Wodzisławia oraz młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Jędrzejowa i Węgleńca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution