101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Chore dzieci otrzymały pieniądze na leczenie. Jedno z nich zaczyna eksperymentalną terapię

Data publikacji: 06.12.2017 20:39
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ostrowiecka PO przekazała pieniądze z balu charytatywnego dla pięciorga chorych dzieci
Ostrowiec. 06.12.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Pięciorgu dzieciom z powiatu ostrowieckiego działacze Platformy Obywatelskiej z tego terenu przekazali pieniądze zebrane podczas noworocznego charytatywnego balu „Anioły Dobroci”. Jak informuje Eligiusz Mich, członek ostrowieckich struktur partii, bal na początku 2017 roku odbył się już po raz ósmy. To tradycja, której celem nadrzędnym jest pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Przez wszystkie lata udało się zebrać 150 tysięcy złotych. Wszystkie te pieniądze zostały przekazane na leczenie chorych dzieci zamieszkujących miejscowości powiatu ostrowieckiego.

Eligiusz Mich dodaje, że podczas tegorocznego balu udało się zebrać ponad 30 tysięcy złotych. Najbardziej potrzebujące dzieci z powiatu wyszukuje Fundacja ks. Czesława Wali „Wyprzedzić swój czas”.

W tym roku pomoc dotarła do pięciorga najmłodszych, w tym do 2,5-letniego Jasia, którego rodzice w czwartek w Lublinie zaczynają eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi. Mama chłopca, Dorota Szafrańska mówi, że Jaś urodził się w 29. tygodniu ciąży, a lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Chłopiec jest sparaliżowany, nie mówi, prawdopodobnie nie słyszy i nie widzi. Dziś na swoje trudne leczenie otrzymał najwięcej, bo ponad 18 tysięcy złotych.

Rodzice zebrali już wystarczająco dużo pieniędzy na leczenie syna, nie ukrywają, że pokładają duże nadzieje w terapii. Mama chłopca dodaje, że mimo dużej ilości podawanych leków, chłopcu nie poprawiało się, nie ustały nawet ataki padaczki, z którymi rodzice mają bardzo duży kłopot.

Za pozostałe pieniądze zakupione będą m.in. odpowiednie leki i sprzęty dla dziewczynki chorej na cukrzycę czy na drogie specjalistyczne okulary dla niedowidzącego chłopca.

Fundacja ks. Czesława Wali „Wyprzedzić swój czas” wspiera dzieci z całego województwa świętokrzyskiego. Obecnie ma 45 podopiecznych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution