101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

"Egzekucje zbrodniarzy hitlerowskich". Film w "Przystanku Historia"

Data publikacji: 07.12.2017 12:54
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze

13,02,2017 Kielce . Przystanek Historia IPN
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Projekcja filmu dokumentalnego "Z filmoteki bezpieki. Egzekucje zbrodniarzy hitlerowskich" odbędzie się dziś w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" w Kielcach. Wiodącym tematem filmu jest ściganie zbrodniarzy niemieckich, którzy popełnili przestępstwa na narodzie polskim, w czasie drugiej wojny światowej.

"Egzekucje zbrodniarzy hitlerowskich", koncentrują się przede wszystkim na egzekucjach Ludwika Fischera - gubernatora dystryktu warszawskiego Generalnego Gubernatorstwa, Josefa Meisingera - dowódcy Einsatzgruppe IV i szefa Policji Bezpieczeństwa w Warszawie oraz Maxa Daume-SS-Standartenführera, odpowiedzialnego za masakrę polskich cywili w Wawrze.

"Z filmoteki bezpieki" - to cykl, który powstał w oparciu o materiały operacyjne Służby Bezpieczeństwa. Potajemnie wykonane fotografie i filmy służyły inwigilacji społeczeństwa polskiego w okresie PRL, ale stanowiły tylko część znacznie większego arsenału możliwości wykorzystywanego przez resort bezpieczeństwa.

Wstęp na projekcję bezpłatny. Film zawiera sceny drastyczne, przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych. Początek o godzinie 17.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution