101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Poseł Krzysztof Lipiec krytycznie o wystąpieniu Grzegorza Schetyny

Data publikacji: 07.12.2017 13:44
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Krzysztof Lipiec, poseł PiS
Kielce. 17.11.2017 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Lider świętokrzyskiego PiS poseł Krzysztof Lipiec zniesmaczony wystąpieniem szefa PO Grzegorza Schetyny podczas debaty o wotum nieufności dla rządu. Parlamentarzysta, na portalu społecznościowym zamieścił wpis, w którym zwraca uwagę, że wniosek o odwołanie Rady Ministrów był kuriozalny, podobnie jak jego uzasadnienie, wygłoszone przez przewodniczącego Platformy.

- Mam wrażenie totalnego oderwania PO od rzeczywistości, słuchając słów [...] o braku wizji rządu Prawa i Sprawiedliwości, o tym, że rząd nie rozumie ludzi i swojego programu. Pomijając totalną bezsensowność takich stwierdzeń, jednak żal, że lider opozycji może wypowiadać takie słowa. To dominujące wrażenie - pisze poseł Krzysztof Lipiec.

Zdaniem lidera świętokrzyskiego PiS, Grzegorz Schetyna mówił o swoich doświadczeniach z okresu ośmiu lat dewastacji państwa polskiego. O zamknięciu się elit w gabinetach i limuzynach. "Mam wrażenie, że po raz kolejny wytarte frazesy zastępują rzeczową argumentację. Kłamstwa o tolerowaniu faszyzmu - podwójne kłamstwa, bo ani faszyzmu ani tolerowania postaw do niego zbliżonych polski rząd Prawa i Sprawiedliwości nie toleruje, a w oczywisty sposób je potępia. Grzegorz Schetyna jakby tego nie widział" - dodaje Krzysztof Lipiec.

Parlamentarzysta PiS kończy swój wpis słowami: "Mistyczne zło, które opanowało totalnie oderwanego od rzeczywistości Schetynę, nie pozwala mu spojrzeć trzeźwo na rzeczywistość. Realizm magiczny, który dominował w sztuce prawie sto lat temu, twórczo został zagospodarowany w polskim parlamencie. Szkoda, że nie dorównuje mu przynajmniej estetycznie. I tylko smutek i żal dominuje, gdy pomyśli się, że ktoś taki jak Schetyna miał przez osiem lat wpływ na polskie sprawy".

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution