101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W gminie Iwaniska powstaje Dom Pomocy Społecznej

Data publikacji: 07.12.2017 14:14
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Budowa DPS w Przepiórowie, w gminie Iwaniska
Fot. Urząd Gminy Iwaniska

W miejscowości Przepiórów, w gminie Iwaniska rozpoczęła się budowa domu pomocy społecznej. W dwupiętrowym budynku zamieszka 50 pensjonariuszy, a zatrudnienie znajdzie tam około 30 osób. Obiekt będzie przystosowany do leczenia, rehabilitacji i całodobowej opieki nad osobami starszymi i schorowanymi.

Jak przyznaje Marek Staniek, wójt Iwanisk, to pierwsza tego typu placówka na terenie gminy. Obecnie ponad 35 mieszkańców pochodzących z Iwanisk i okolic przebywa w domach pomocy społecznej poza terenem gminy. Musimy pokrywać ich pobyt w tych placówkach. Plusem inwestycji jest także to, że zatrudnienie znajdzie wiele osób w różnych zawodach: kucharki, rehabilitanci, lekarze, pielęgniarki, czy pracownicy biurowi - mówi Marek Staniek.

W obiekcie przewidziano 25 pokoi dwuosobowych z łazienkami, pokój gościnny, kaplicę, gabinet terapii i rehabilitacji, lekarski, stołówkę, kuchnię, jak również zaplecze sanitarne, socjalne i magazynowe. Wójt planuje, że w placówce powstanie duża kuchnia, która dziennie będzie wydawała tysiąc posiłków.

Wówczas moglibyśmy zrezygnować z zewnętrznego cateringu, który teraz zaopatruje w obiady pięć szkół. Chcielibyśmy gotować posiłki dla wszystkich dzieci z tych placówek, bez względu na zarobki ich rodziców  

Inwestycja, która zakończyć ma się w 2020 roku, kosztować będzie milion sześćset tysięcy złotych i w całości sfinansuje ja gmina Iwaniska.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution