101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wiemy, który sąd zajmie się sprawą prokuratora oskarżonego o pedofilię

Data publikacji: 07.12.2017 14:40
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

20.05.2017 Sąd.Toga. Ikona. Prokurator.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim zajmie się sprawą Andrzeja W., prokuratora z województwa świętokrzyskiego, oskarżonego o przestępstwa seksualne wobec dwójki dzieci. Śledztwo prowadził zamiejscowy wydział Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Początkowo sprawą miał zająć się Sąd Okręgowy w Kielcach, jednak instytucja wystąpiła do Sądu Najwyższego, aby rozważył przeniesienie postępowania do jednostki spoza okręgu kieleckiego, z uwagi na zachowanie bezstronności, ponieważ trzeba będzie przesłuchać m.in. czynnych śledczych oraz kuratorów. W związku z tym postępowanie poprowadzi sąd w Piotrkowie Trybunalskim.

Andrzej W. jest oskarżony o pięć przestępstw, popełnionych między grudniem 2008 r. a grudniem 2011 r., wobec dwójki dzieci w woj. świętokrzyskim. Z uwagi na dobro śledztwa i dobro pokrzywdzonych, prokuratura nie udziela bliższych informacji na ten temat. Chodzi o uniemożliwienie identyfikacji dzieci.

Andrzej W. został w kwietniu zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i doprowadzony do prokuratury Krajowej. Po przesłuchaniu śledczy skierowali do sądu wniosek o aresztowanie go na trzy miesiące. Sąd uwzględnił ten wniosek.

Postawienie zarzutów i złożenie wniosku o aresztowanie podejrzanego było możliwe dzięki uchyleniu Andrzejowi W. immunitetu prokuratorskiego. W listopadzie 2016 r., na wniosek krakowskiej prokuratury, Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym zezwolił na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej oraz na jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution