101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kilkaset cyfrowych książek i audiobooków dostępnych w sieci za darmo

Data publikacji: 07.12.2017 14:48
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

serwis lektury.gov.pl
Fot. Radio Kielce

Lektury szkolne w wersji tekstowej i dźwiękowej można znaleźć na nowym portalu edukacyjnym, uruchomionym przez Ministerstwo Rozwoju oraz resort cyfryzacji. Pod adresem lektury.gov.pl można znaleźć 700 różnych pozycji.

To oferta atrakcyjna zwłaszcza dla uczniów małych szkół, których szkolne biblioteki nie mają wystarczającej liczby lektur, omawianych w trakcie lekcji języka polskiego. Tym bardziej że książki są dostosowane do przeglądania za pomocą telefonu komórkowego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach nie ukrywają, że lubią spędzać czas w Internecie. Czytanie książek w sieci niezbyt ich jednak interesuje. Co innego audiobooki. Te wśród młodych ludzi są znacznie bardziej popularne.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty podkreśla, że każda forma zachęcenia uczniów do czytania jest potrzebna. Być może dziecko nielubiące książek przekona się do audiobooków, a później sięgnie też po tekst.

Dorota Mętrak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach, również bardzo pozytywnie ocenia portal. Podobają jej się przypisy przy książkach, które wyjaśniają trudne słowa, co zwiększa walory edukacyjne lektury.

– Dziecko wie o czym czyta – tłumaczy dyrektor „Dziewiętnastki”.

Drobnym mankamentem, który dostrzega Dorota Mętrak jest brak wersji dźwiękowej niektórych lektur. Lista opowiadań i powieści dostępnych pod adresem lektury.gov.pl ma być stale rozszerzana.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution