101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nadal bez kompromisu ws. garaży w KTBS

Data publikacji: 07.12.2017 22:43
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bloki Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Puscha
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Część lokatorów z trzech budynków Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ulicy Puscha wciąż nie zgadza się na propozycje zarządu KTBS dotyczące losowania, które ma wyłonić najemców garaży na kolejne trzy lata. Dotyczy to około 30 osób.

Jak informowaliśmy, część z nich czuje się oszukana, ponieważ jak mówili, zgodnie z ustną umową z poprzednim prezesem, mieli obiecane pierwszeństwo przy kolejnym okresie najmu oraz prawo wykupu garażu po pięciu latach.

Mieszkańcy mówią, że uczestniczyli w kilku spotkaniach. Starali się o uzyskanie kompromisu, ale się nie udało. Pytali m.in. na co przeznaczono pieniądze z wpłat za wynajem garaży. Lokatorzy proponowali również wybudowanie dodatkowych garaży na sąsiednich terenach, odpowiedzi jednak nie uzyskali. Jak twierdzą, pieniądze za wynajem, które wpłacali powinny wystarczyć na ustawienie nowych.

Mirosław Buczkowski prezes KTBS powiedział w rozmowie z Radiem Kielce, że nie ma na piśmie żadnych ustaleń, o których mówią mieszkańcy. Po ostatnich rozmowach ustalono m.in. wprowadzenie pewnych zmian w regulaminie zasad przydziału garaży. Dotychczasowy okres najmu zostanie wydłużony do końca maja. Zmieniono zasady przydziału garażu osobom niepełnosprawnym, które nie uczestniczą w losowaniu. Dotychczas mogłyby to być osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności. Teraz ma to być niepełnosprawność znaczna, czyli przede wszystkim problemy z poruszaniem się.

Prezes KTBS zaznaczył, że zapisy regulaminu najmu są sprawiedliwe dla wszystkich. Sprawdzane są wszystkie dokumenty, o których mówi regulamin, czyli m.in. prawa jazdy i dowody wpłat za czynsz. Na wniosek mieszkańców w KTBS służby prezydenta przeprowadziły kontrole w spółce. Nie znaleziono uchybień w postępowaniu byłego i obecnego prezesa. Losowanie odbędzie się od 11 do 13 grudnia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution