101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyjątkowe bombki na choince. Malowali je radiowcy [FILM, ZDJĘCIA]

Data publikacji: 08.12.2017 13:05
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Malowanie bombek w Radio Kielce. Od lewej Rafał Szymczyk Lucyna Gozdek Jakub Rożek Magdalena Sitek Monika Miller

Malowanie bombek w Radio Kielce. Od lewej: Rafał Szymczyk, Lucyna Gozdek, Jakub Rożek, Magdalena Sitek, Monika Miller
Kielce. 08.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dziś dziennikarze Radia Kielce dekorowali bombki, które zawisną na naszej radiowej choince. Instruktarzu dotyczącego zdobienia udzielała Lucyna Gozdek, artystka ze Staszowa, która profesjonalnie zajmuje się przygotowywaniem ozdób choinkowych.

Janusz Knap, prezes Radia Kielce ujawnił, że jego bombka będzie miała tradycyjne motywy świąteczne. - Postaram się, by  była piękna, tylko nie wiem, czy dam radę. Namaluję na niej gwiazdkę i prawdopodobnie element stroju św. Mikołaja, ale do końca nie wiem, jaki będzie efekt finalny - stwierdził Janusz Knap.

Jak się okazało, malowanie bombek sprawiło niektórym z naszych redakcyjnych kolegów dużo kłopotów. Marek Orkisz, kierownik redakcji informacji dostał najtrudniejsze zadanie, ponieważ bombkę musiał pomalować pistoletem

- Zawsze dostaję najtrudniejsze zadania i staram się im sprostać. Mam nadzieję, że tak też będzie w tym przypadku. Nigdy nie pracowałem pistoletem na klej, ale myślę, że dam radę - przyznał Marek Orkisz.

Robert Szumielewicz także miał wiele obaw, ale jak zapewnił, jego bombka będzie wyjątkowa.

- Chęci są, gorzej z umiejętnościami. Obawiam się, czy sobie poradzę z tą trudną sztuką, jaką okazało się malowanie bombek i czy moje dzieło spodoba się słuchaczom - mówił Robert Szumielewicz.

Swoją bombkę pewną ręką dekorował natomiast Daniel Lenart.

- To będzie bombka abstrakcyjna. Jej malowanie idzie mi świetnie. Ozdobiłem ją już serduszkiem, teraz próbuję narysować malutki płomień - zdradził wygląd swojego dzieła Daniel Lenart.

W swoje możliwości artystyczne wątpił natomiast Marcin Przemirski.

- Nie wiedziałem, że można ozdobić bombkę używając do tego jedynie brokatu. Bombka powinna być ładna, jednak nie wiem, czy moja będzie spełniała te kryteria i czy nie okaże się najszpetniejszą pod słońcem. Postaram się jednak, by była urocza. Najważniejsze są intencje, bardzo się staram - mówił przejęty Marcin Przemirski.

Magdalena Sitek zdradziła, że na naszej radiowej choince zawisną nie tylko te bombki, które dziś malowaliśmy.

- Oprócz tego dziennikarze przyniosą swoje ulubione bombki z domu, tak by nasza choinka była jeszcze piękniejsza - mówiła Magdalena Sitek.

Naszą akcję wspomógł Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości.

- Bombek jest dużo, więc każde ręce się tu przydadzą do pracy. Jednak patrząc na młodych artystów z Radia Kielce mam pewien dyskomfort, że zbyt tradycyjnie podchodzę do tego zagadnienia i nieco jestem rozrzutny, jeśli chodzi o ilość zużytego przez mnie brokatu. Natomiast efekt końcowy zdziwi pewnie wszystkich, mnie także - stwierdził senator Krzysztof Słoń. 

Choinkę, która dziś przygotowaliśmy dla Państwa będzie można wylicytować na naszej antenie już za tydzień, w piątek.

Od najbliższego poniedziałku, po raz 15, startujemy z akcją "Choinka pod choinkę". W poniedziałek będzie można wylicytować drzewko podarowane przez diecezję kielecką, we wtorek przez diecezję radomską, a w środę przez diecezję sandomierską. Z kolei w czwartek pod młotek pójdzie choinka podarowana przez Ojców Oblatów ze Świętego Krzyża, a w piątek choinka przygotowana przez dziennikarzy naszej rozgłośni.

W tym roku dochód z akcji przeznaczymy na zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w naszym województwie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution