101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących na kieleckim Rynku

Data publikacji: 08.12.2017 14:12
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wigilia dla potrzebujących zorganizowana przez stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie
Kielce. 08.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Osoby bezdomne i potrzebujące mogły poczuć klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W ramach dorocznej akcji wolontariusze ze stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie zaprosili do wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem i wigilii na kieleckim Rynku.

Zdaniem eurodeputowanego Bogdana Wenty, prezesa stowarzyszenia, dzięki takim spotkaniom możemy się otworzyć i zwrócić uwagę na tych, których na co dzień zwykle nie dostrzegamy.

- Wychodząc do potrzebujących staramy się chociaż przez te kilka godzin osłodzić im przedświąteczną atmosferę. Zdarza się, że oprócz bezdomnych przychodzą tu także osoby starsze, dla których wigilie są okazją do spotkania i rozmowy - dodaje.  

Tradycyjnie jak przed rokiem członkowie stowarzyszenia przekazali potrzebującym ciepłe kurtki i ubrania przekazane przez mieszkańców.

Osoby, które przyszły na spotkanie podkreślały, że na rynku można było poczuć domową i świąteczną atmosferę. To także okazja do podzielenia się ciepłym posiłkiem i łamania się opłatkiem, czy wspólnych rozmów - dodają.

Danuta Papaj, ze stowarzyszenia "Projekt Świętokrzyskie" podkreśla, że kolejne spotkanie z potrzebującymi ma na celu pokazanie, że w tym szczególnym okresie jakim jest czas Świąt Bożego Narodzenia osoby potrzebujące i bezdomne nie są wykluczone.

Uczestnicy wigilii mogli także wysłuchać i wspólnie z młodzieżą z kieleckich szkół zaśpiewać kolędy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution