101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szpital w rękach powiatu? Ministerstwo zgodziło się na cesję

Data publikacji: 08.12.2017 15:24
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
03.06.2016. Szpital w Opatowie

03.06.2016. Szpital w Opatowie
Fot. Teresa Czajkowska / Radio Kielce

Ministerstwo Zdrowia wyraziło zgodę na cesję kontraktu od spółki Centrum Dializa, która prowadzi szpital w Opatowie na rzecz spółki Top Medicus, która ma pokierować lecznicą w przyszłym roku. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w świętokrzyskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak informowaliśmy, spółka Centrum Dializa, która dotychczas dzierżawiła lecznicę zrezygnowała z dalszego prowadzenia szpitala. W związku z tym starostwo zdecydowało by lecznicę przejęła zależna od powiatu spółka Top Medicus. Przejęcie kontraktu nie jest jednak proste.

- Wymaga zgody Ministerstwa Zdrowia. Jest ona niezbędna także po to, by po zmianie podmiotu prowadzącego lecznica pozostała w sieci szpitali - informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

W tej chwili spółka Top Medicus, która stara się o przejęcie szpitala w Opatowie musi złożyć szereg dokumentów. Na tej podstawie będziemy mogli wydać decyzję o cesji kontraktu. Dotyczy ona wszystkich oddziałów, a więc również problematycznego oddziału ginekologicznego, o którym mówiło się, że może przestać istnieć z powodu zbyt małej liczby porodów.

Nie ma jednak konkretnego terminu, do którego spółka Top Medicus musi te dokumenty złożyć. Szpital cały czas funkcjonuje i przyjmuje pacjentów. Jak dodaje, gdy tylko do świętokrzyskiego NFZ wpłyną dokumenty od spółki Top Medicus, fundusz będzie prowadził rozmowy dotyczące wysokości kontraktu na świadczenia medyczne na przyszły rok.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution