101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Oblaci ubierali choinkę, która trafi na aukcję Radia Kielce

Data publikacji: 09.12.2017 18:29
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Święty Krzyż. Ubieranie choinki którą ojcowie oblaci przekażą na akcję Radia Kielce Choinka pod choinkę

Święty Krzyż. Ubieranie choinki, którą ojcowie oblaci przekażą na akcję Radia Kielce "Choinka pod choinkę"
Święty Krzyż. 09.12.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

To będzie najsłodsze drzewko, które Radio Kielce wystawi do licytacji w ramach rozpoczynającej się w poniedziałek naszej charytatywnej akcji „Choinka pod choinkę”.

Na drzewku ufundowanym i podarowanym przez Ojców Oblatów ze Św. Krzyża, którzy nasze przedsięwzięcie wspierają od wielu lat, znajdzie się wiele słodkości, przygotowanych przez panie pracujące w klasztornej kuchni, w tym m.in. pachnące pierniki. Choinkę ubierali nowicjusze oraz bardziej doświadczeni zakonnicy. Jak powiedział nam nowicjusz Dariusz wszystkie ozdoby przygotowano w klasztorze.

- Drzewko oprócz własnoręcznie wykonanych pierników przystrajamy plasterkami pomarańczy. Oczywiście naszą choinką jest jodła, symbol Świętokrzyskiego Parku Narodowego, w którym się znajdujemy. Drzewko jest żywe, w doniczce - opowiada nowicjusz.

W tym roku Radio Kielce organizuje akcję „Choinka pod choinkę” już po raz piętnasty. Ojciec Dariusz Malajka, rektor Bazyliki Trójcy Świętej pozytywnie ocenia tegoroczny cel zbiórki. Za pieniądze zebrane podczas licytacji Radio Kielce chce kupić Ochotniczym Strażom Pożarnym sprzęt ratujący życie i zdrowie.

- Co roku Radio Kielce szuka instytucji, której przekaże wsparcie. I myślę, że i strażacy ochotnicy potrzebują pomocy. W ten sposób chcemy im też podziękować, bowiem i my korzystamy z ich wsparcia. Pomagają nam chociażby, kiedy na Świętym Krzyżu brakuje wody - mówi ojciec Dariusz Malajka.

W poniedziałek będzie można wylicytować drzewko podarowane przez Diecezję Kielecką, we wtorek przez Diecezję Radomską, a w środę przez Diecezję Sandomierską. Z kolei w czwartek pod młotek pójdzie choinka podarowana przez ojców oblatów ze Świętego Krzyża, a w piątek choinka przygotowana przez dziennikarzy naszej rozgłośni. Partnerem akcji „Choinka pod choinkę” jest kielecka Caritas.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution