101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ratusz szuka pomocy przy przebudowie Placu Wolności

Data publikacji: 12.12.2017 11:11
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Plac Wolności
Kielce. 02.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Władze Kielc złożyły wniosek do Ministerstwa Rozwoju z prośbą o pomoc w sfinansowaniu przebudowy placu Wolności. Dotychczas nie udało się bowiem znaleźć dodatkowych źródeł finansowania inwestycji.

Pojawiła się jednak możliwość realizacji prac w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Trwały poszukiwania kancelarii, która udzieliłaby wsparcia przy skomplikowanych procedurach prawno-finansowych. Jednak koszt takiej pomocy wynosił około 200 tysięcy złotych.

Ponieważ w Ministerstwie Rozwoju powstał departament partnerstwa publiczno-prywatnego władze miasta postanowiły skorzystać z jego pomocy - poinformował zastępca prezydenta Tadeusz Sayor. Decyzja dotycząca pomocy prawnej dla Kielc powinna zapaść po nowym roku.

Zgodnie z koncepcją wyłonioną w konkursie architektonicznym, Plac Wolności ma zostać podzielony na trzy strefy. Pierwsza znajdować się będzie w zabytkowej osi ulic Głowackiego i Mickiewicza, gdzie będą odbywać się m. in. uroczystości patriotyczne. W drugiej od strony Muzeum Zabawek i zaplanowano część rekreacyjną. Ma tam powstać m. in. amfiteatr oraz miejsce zabaw. Natomiast po południowej stronie placu będzie część wypoczynkowa z kaskadami wodnymi, ogrodem sensorycznym i oazą zieleni. Natomiast pod płyta placu zaplanowany jest dwupoziomowy parking na 260 miejsc.

Urzędnicy dysponują prawomocną decyzją środowiskową dla inwestycji. W przyszłym tygodniu złożony zostanie wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Gotowy jest już także projekt budowlany. Natomiast pełna dokumentacja będzie gotowa do końca lutego przyszłego roku.

Przebudowa Placu Wolności wraz z budową parkingu ma kosztować około 40 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution