101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Za nami trzeci dzień licytacji. Zebraliśmy 5 500 złotych!

Data publikacji: 13.12.2017 06:00 / Data aktualizacji: 13.12.2017 06:00
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

13.12.2017 Kielce. "Choinka pod choinkę". Licytacja drzewka ufundowanego przez biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Finał. Gośćmi w studiu byli Michalina, Natalia i Justyna z grupy oazowej, Marta Żurawiecka dyrektor ds.wydawnictwa diecezjalnego w Sandomierzu księża Tomasz Lis i Andrzej Rusak
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

5 500 złotych to cena, jaką uzyskaliśmy z licytacji drzewka przekazanego przez biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Taką cenę zaproponował Longin Bokwa, prezes Kopalń Dolomitu S.A. w Sandomierzu. Środa była trzecim dniem naszej przedświątecznej akcji charytatywnej "Choinka pod choinkę". Po raz 15 licytujemy bożonarodzeniowe drzewka. W tym roku zbieramy na zakup sprzętu ratującego życie i zdrowie, dlatego pieniądze przekazane zostaną Ochotniczym Strażom Pożarnym.

Pierwsze drzewko, które licytowaliśmy w poniedziałek, przekazał biskup kielecki Jan Piotrowski, drugie biskup radomski Henryk Tomasik, a trzecie biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Choinka podarowaną przez biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza to przepiękne, strojne drzewko ubrane w tradycyjnym charakterze, którego głównym elementem jest 200-lecie diecezji sandomierskiej przypadające w przyszłym roku. Choinka ma 160 wysokości. Jest sztuczna. Bardzo wiernie imituje żywy świerk. Na drzewku dominuje kolor złoty, srebrny i bordowy.

Choinka została wylicytowana za: 5 500 zł

Przebieg finałowej licytacji:

16.53 - Ostatecznie do finałowej licytacji przystąpił pan Sebastian i pan Longin. Pan Sebastian zaproponował 4 650 złotych. Pan Longin odpowiedział kwotą 5 000 złotych. Pan Sebastian spasował, a pan Longin dołożył jeszcze 500 złotych. Ostatecznie choinka podarowana przez biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza została zlicytowana za kwotę 5 500 złotych.


Longin Bokwa, prezes Kopalń Dolomitu S.A. w Sandomierzu, kupił choinkę ufundowaną przez biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza za 5,5 tysiąca złotychSandomierz. 13.12.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

16.43. - Kolejną osobą, która wzięła udział w naszej licytacji był Longin Bokwa, prezes Kopalni Dolomitu w Sandomierzu, który podbił cenę choinki do 4600 złotych.


16.40. - Na kolejny telefon nie czekaliśmy długo. Zadzwonił pan Sebastian i zaproponował za drzewko cenę 4 500 złotych.


16.32. - Już na początku finałowej licytacji dodzwoniła się do nas pani Agnieszka, która zaproponowała za choinkę 4 000 złotych.

 

Jak powiedziała siostra Małgorzata Ochocimska, jedna z osób zaangażowanych w strojenie drzewka, warto zwrócić uwagę na duże złote bombki, na których widnieje napis jubileuszowy. Na pozostałych są m. in. święci i błogosławieni z diecezji sandomierskiej. Możemy zobaczyć tam wizerunki np. ks. Wincentego Granata, biskupa Piotra Gołębiowskiego, Andrzeja Bobolę, Wincentego Kadłubka i Antoniego Rewerę. Te bombki zostały dodatkowo udekorowane koralikami, pasmanterią i gwiazdkami, które otaczają podobizny świętych i błogosławionych.

Oprócz bombek na choince diecezji sandomierskiej są także różnej wielkości szklane anioły i papierowe gwiazdki.

Jedną z nich zawiesił biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz, który powiedział, że gwiazda wskazywała Chrystusa w momencie, gdy się narodził i wciąż jest drogowskazem pomagającym nam dojść do niego.

- Taką gwiazdą jest też Ewangelia. Myślę, że nasza choinka pomoże niektórym ludziom ożywić swoją wiarę - dodał biskup ordynariusz.

W czwartek będziemy choinkę podarowaną Ojców Oblatów z Sanktuarium na Świętym Krzyżu, a piątkową choinkę ufundowała nasza rozgłośnia. Przystroili ją własnoręcznie wykonanymi ozdobami dziennikarze naszej rozgłośni. Licytacja zaczyna się o godzinie 6.00 w Aktualnościach Dnia, a finał w Punktach Widzenia o 16.30.

 

Zobacz, jak wyglądała akcja Choinka pod Choinkę w 2016 roku

 

Zobacz, jak wyglądała akcja Gwiazdka z Nieba w 2015

 

Zobacz, jak wyglądała akcja Gwiazdka z Nieba w 2014

 

Zobacz, jak wyglądała akcja Choinka pod Choinkę w 2013 roku

 

Zobacz historię akcji Choinka pod Choinkę w latach 2006-2012

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution