101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Żołnierze WOT będą się szkolić na Bukówce?

Data publikacji: 13.12.2017 11:27
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

04.05.2016 Kielce. Bukówka. Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych będzie prawdopodobnie szkolić żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Kursy prowadzone na kieleckiej Bukówce mają być dostosowane do potrzeb nowego rodzaju sił zbrojnych.

W praktycznej części szkolenia żołnierze mieliby spotykać się z mieszkańcami Kielc i Chęcin, aby w ten sposób nauczyć się pozyskiwania informacji i współpracy z administracją publiczną.

Pułkownik Paweł Chabielski, komendant CPdMZ, informuje, że na Bukówce przebywali przedstawiciele WOT, żeby omówić zasady współpracy. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami instruktorzy z Centrum mieliby prowadzić dla ochotników, m.in. tzw. kurs taktyczny CIMIC.

- Chcemy przygotować tych żołnierzy, którzy praktycznie nie mają żadnej wiedzy dotyczącej współpracy z organizacjami czy administracją, aby potrafili pozyskiwać wiedzę z tych źródeł - dodaje płk. Chabielski.

Docelowo Wojska Obrony Terytorialnej mają liczyć w całym kraju 53 tys. żołnierzy. Formacja przygotowuje się do działań w czasie pokoju, kryzysu i wojny, ma wspierać wojska operacyjne, służby ratownicze i lokalne społeczności. Formowanie brygady świętokrzyskiej rozpocznie się w przyszłym roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution