101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Małgorzata S. znów przed sądem. Ale proces szybko się nie skończy

Data publikacji: 13.12.2017 13:15
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Proces Małgorzaty S. Na zdjęciu oskarżona i jej pełnomocnicy Mariusz Błaszkiewicz i Karol Jakubczyk

Proces Małgorzaty S. Na zdjęciu oskarżona i jej pełnomocnicy: Mariusz Błaszkiewicz i Karol Jakubczyk
Kielce. 20.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Proces Małgorzaty S., oskarżonej o korupcję dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy nie skończy się szybko. Następna rozprawa została wyznaczona dopiero na kwiecień. Według śledczych, Małgorzata S. miała przyjąć od przedsiębiorców 3,5 tysiąca złotych łapówki. Obrona twierdzi, że nie były to korzyści majątkowe, a wpłaty na kampanię wyborczą. W ocenie prokuratury, oskarżona w zamian za łapówki miała zorganizować staż dla poleconej osoby oraz w przyszłości mieć przychylne nastawienie do wniosków składanych przez wskazane firmy.

Podczas dzisiejszej rozprawy zeznania złożyła pracownica karczmy, należącej do jednego z oskarżonych przedsiębiorców - Heronima Ł. To jej miał on załatwić staż zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy. Kobieta przyznała, że mimo, iż w tej samej firmie pracuje od 8 lat, to dopiero w ubiegłym roku dostała umowę o pracę. Wcześniej odbyła tam kilka staży, finansowanych przez powiatowy pośredniak.

- Wcześniej nie było karczmy, tylko dwie drewniane budki. Firma dopiero się rozwijała, dlatego nie było możliwości przyjęcia mnie na stałą umowę – tłumaczyła dzisiaj przed sądem.

Zeznania złożyła także pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach, która wciąż podlega Małgorzacie S. Kobieta zapewniała, że nie wierzy w winę oskarżonej przełożonej.

– Zastanawiam się czy komuś sprawiło radość to, że oczernia panią dyrektor – powiedziała świadek.

Kolejną rozprawę wyznaczono na 11 i 13 kwietnia 2018. Oprócz Małgorzaty S., zarzuty usłyszały jeszcze trzy inne osoby. Przedsiębiorcy Heronim i Grzegorz Ł. są podejrzewani są o wręczenie łapówki. Dodatkowo, Heronim Ł. oskarżony jest także o podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach, poprzez powoływanie się na wpływy w tej instytucji w zamian za korzyść majątkową w kwocie 100 zł. Z kolei Janina M. podejrzana jest o wręczenie Heronimowi Ł. tych pieniędzy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution