101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dobry rok polskiego boksu olimpijskiego

Data publikacji: 14.12.2017 09:42
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Mecz Polska - Irlandia w Hali "Pod Basztami". Daniel Adamiec i John Joyce w walce
Chęciny. 22.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- To był dobry rok dla polskiego boksu olimpijskiego - ocenił Karol Chabros. Trener kadry narodowej chwali także flagowy projekt Polskiego Związku Bokserskiego, cykl meczów międzynarodowych, rozgrywanych pod szyldem Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego.

- Za nami bardzo długie, ciężkie, ale dobre miesiące. Ponad dwieście dni na zgrupowaniach i na turniejach. Postawiliśmy w tym roku na starty międzynarodowe. Zdobyliśmy potrzebne doświadczenie czego efektem były m.in. zwycięstwa w Światowych Konfrontacjach Boksu Olimpijskiego. To bardzo dobry projekt i mam nadzieję, że będzie kontynuowany z korzyścią dla moich zawodników - uważa Karol Chabros.

Jednym z pomysłodawców ŚKBO był wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego i KKB RUSHH Kielce Grzegorz Nowaczek. Trzy z pięciu meczów rozegranych w ramach tego projektu odbyły się w regionie świętokrzyskim: Ostrowcu, Kielcach i Chęcinach.

Dwaj pięściarze kieleckiego klubu Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski w styczniu wylecą z reprezentacją Polski na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych. "Biało - czerwoni" będą trenować w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Colorado Springs. W planach jest także dwumecz z reprezentacją Kanady w Toronto.       

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution