101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Mariusz Gosek: wybory samorządowe to priorytet

Data publikacji: 14.12.2017 09:52
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski
14.12.2017 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Cel numer jeden to zwycięstwo w wyborach do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i jak najlepsze notowania w poszczególnych gminach. Jak powiedział Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski nie zapadły jeszcze decyzje, czy partia wystawi w gminach swoich kandydatów, czy też powstanie wspólna lista Zjednoczonej Prawicy.

Rozmowy na ten temat będą prowadzone z regionalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości.

- Nie ulega wątpliwości, że celem numer jeden, jest zdobycie jak największej liczby mandatów w Sejmiku i tu prawica musi być zjednoczona. Nieco inna jest specyfika wyborów w gminach i na ten temat prowadzone będą konsultacje – powiedział Mariusz Gosek.

Gość Radia Kielce komplementował na naszej antenie współpracę z posłanką Anną Krupką, która odpowiada za wybory samorządowe i odwiedza wszystkie świętokrzyskie gminy zachęcając do startu najlepszych kandydatów. Jest też przekonany, że ten potencjał zostanie dobrze wykorzystany przez lidera świętokrzyskich struktur PiS - Krzysztofa Lipca.

Sekretarz generalny Solidarnej Polski dodał, że aby lepiej koordynować przygotowania do wyborów, siedziba partii zostanie przeniesiona z Warszawy do Kielc. Jak przypomniał, z listy świętokrzyskiej startował do Sejmu minister Zbigniew Ziobro i senator Jacek Włosowicz i mają oni w Kielcach swoje biuro.

Będzie to jednocześnie pierwszy taki przypadek, że ogólnopolska partia mająca swoich przedstawicieli w parlamencie przeniesie swoją siedzibę z Warszawy. Gość Radia Kielce jest przekonany, że zmiana lokalizacji nie wpłynie na bardzo dobrą współpracę z PiS i Porozumieniem w ramach Zjednoczonej Prawicy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution